Uudised

Tartu rahu 97. aastapäeva pidulik kontsert

Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Kaitseväe ja Eesti Välisministeeriumi koostöös toimus 2.veebruaril Estonia kontserdisaalis Tartu rahulepingu 97. aastapäevale pühendatud pidulik kontsert-vastuvõtt. Kontserdil esines tervitusega Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja aastapäeva kõnega Eesti Vabariigi välisminister Sven Mikser.

Kontserdile olid kutsutud ministeeriumite, kaitseväe ja põhiseaduslike institutsioonide esindajad, riigikogu liikmed, diplomaatiline korpus ning erinevate eluvaldkondade tunnustatud esindajad.

Pidulikul kontserdil esinesid Tartu Akadeemiline Meeskoor, dirigendid Alo Ritsing ja Kuno Kerge, Tartu Poistekoor, dirigendid Annelii Traks ja Undel Kokk, vokaalansambel “Gram of Fun” juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi  ja Kaitseliidu torupilliansambel. Kaastegev oli Eesti Kaitseväe Orkester ja solist Atlan Karp.

Kava kunstilise juhi Kuno Kerge poolt koostatud kava oli ülesehituselt uuenduslik, rahvuslik ning südamesse minev. Muu hulgas tuli ettekandele Michael Kameni «Reekviem sõdurile» ja Metsatölli «See on see maa».

Muusikalistele etteastetele andsid omapoolse värvingu Küllo Arajakase ajaloolised vahetekstid ning Madli Luuk`i poolt laulude tasutaks valminud liivajoonistused.

Täname kõiki osalejaid suurepäraste esituste ning kontserdielamuste eest.

Foto: Sander Ilvest (Postimees)