POISTE-SOLISTIDE VÕISTULAULMISE JUHEND 2023

Eesmärgiga edendada ja propageerida poistelaulu korraldab Eesti Meestelaulu Selts 2023. aasta kevadel XIII üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise. 

Võistulaulmine toimub järgmistes vanusegruppides: 

 • kuni 5 – aastased poisid (k.a.)
 • 6 –  7 –  aastased eelkooliealised poisid (k.a.)
 • 7 – 9 -aastased kooliealised poisid (k.a.) 
 • 10 – 11 – aastased poisid (k.a.)
 • 12 – aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni
 • kuni 16 – aastased häälemurde läbiteinud noormehed
 • 17 – 20 – aastased noormehed

Vanusegruppi kuuluvuse määrab esineja vanus seisuga 20. mai 2023. Lauluvõistlusest võivad osa võtta kõik lauluhuvilised poisid. Lauluvõistlus viiakse läbi kolmes voorus – linnade ja maakondlikud eelvoorud, Lõuna – ja Põhja – Eesti vahevoorud ja lõppvoor. 

OSALEJALE:
1. Osavõtt võistulaulmise linnade ja maakondlikest ning piirkondlikest võistulaulmistest on tasuta. Osavõtuga seotud transpordikulud tasub osaleja.

2. Finaalvõistlusele pääsenud lauljatele on osalustasu a`20 eur (osalustasu sisaldab: laulude orkestratsioonid, orkestri tasu (proovid ja kontsert) ja osaline žürii toetus).

 1. Juhendajatele on kõik osalused TASUTA!
 2. Linnade ja maakondlikud eelvoorud viiakse läbi hiljemalt 12. märtsiks 2023.

PIIRKONDLIKUD VOORUD:

 1. Piirkondlikud vahevoorud toimuvad kahel päeval – 1. päeval noorem vanuserühm – kuni 5 aastased poisid – 11 aastased poisid ja 2. päeval vanem vanuserühm – 12 – aastased poisid – 20 – aastased noormehed.
 2. Põhja – Eesti vahevoor toimub 25. – 26. märtsil Tallinnas, Nõmme Vaja Aja Keskuses (Nõmme Linnaosavalitsus) kus osalevad Harjumaa, Hiiumaa, Järvamaa, Läänemaa, Lääne-Virumaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa ja Tallinna lauljad ja Lõuna-Eesti vahevoor 1.-2. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis, kus osalevad Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartu ja Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa lauljad.
 3. EMLS poiste-solistide võistulaulmise lõppkontsert (finaal) koos sümfooniaorkestriga toimub 20. mail 2023. a Viimsi Artiumis.

TINGIMUSED:

 1. Eelvoorus ja vahevoorus on nõue laulda üks laul kas a`capella või saatega naturaalpillidel.
 2. Keelatud on fonogrammide kasutamine! Kuna vahevoorud ja lõppvoor toimuvad võimendusega, on edasipääsenutel vajalik mikrofoniga laulmise oskus.
 3. Lõppvoorus tuleb esitamisele üks laul sümfooniaorkestriga.

NB! Korraldusmeeskond soovitab laulda eesti keeles, kuid laulukeel ei ole kriteeriumiks solisti hindamisel.

Eelvoorudest pääseb igast vanusegrupist vastavalt žürii otsusele edasi kuni 3 lauljat. NB! Solistide võrdsete tulemuste ja väga heade solistide olemasolu korral on žüriil võimalus saata edasi ka 4. koha saavutanud solist.  Vahevoorudest (Põhja – Eesti ja Lõuna Eesti) pääseb lõppvooru edasi igast vanuserühmast kokku  4 lauljat vastavalt saadud punktisummadele. Seega võib edasi pääsu saada Põhja-Eesti piirkonnas 3 lauljat ja Lõuna-Eesti piirkonnas 1 või vastupidi. Eesmärk oleks, et lõppkontserdile pääseksid parimatest parimad lauljad.

 

Eesti Meestelaulu Selts toetab maakondlikke eelvoorusid meenetega ning autasustab ja tänab võistulaulmise vahevoorude ja lõppvooru iga vanusegrupi paremaid soliste ja juhendajaid.

Head laululusti ja tervist soovides!
Eesti Meestelaulu Selts

Vajadusel küsi infot: Marika Kuusik – EMLS tegevjuht, tel. 6463580 või mob. 5062765;  e – post – marika.kuusik@emls.ee