Tere, head koorijuhid ja lauljad,

Juba peaaegu kolme nädala pärast saab toimuma kauaoodatud Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekooride võistulaulmine. Oleme väga rõõmsad, et teil jagus tahtmist ja ettevõtlikkust vaatamata kõigele mitte „alla anda“ ning pakkuda laulupoistele tore muusikat täis päev Tartus. Et kõik laabuks kenasti, saadan teile tabeli ruumide, proovide, esinemise ja külastuste logistikaga ning loodan, et teie jaoks on kõik arusaadav ja mõistetav.

RUUMID ja „PESAPAIGAD“ KOORIDELE:

 1. Igal kooril on „PESAPAIK“, kuhu saate panna oma kotid, vahetada riided ning teha ka esmased häälte lahti laulmised. Kuna Elleri koolis nii palju ruumi ei ole, saavad osad koorid klassiruumid Hugo Treffneri Gümnaasiumist (5 klassi). Tabelis on  märgitud kellaajad, millal saabute ja millal lahkute. Kui peale ruumi äraandmist on vaja siiski kuskile asjad jätta, saate need jätta koori poolt kasutatud ruumi. Peaasi, et panekiste oma kotid ja asjad kõik korralikult ühte kokku!
 2. Lahkudes ruumist JÄTAME RUUMI PUHTAKS!
 3. Enne esinemist saab iga koor kasutada 20 minutit Elleri kooli väikseid saale koos klaveriga, et teha veel viimase ettevalmistused.

ESINEMINE:

 1. Kooride jaoks on laval kooriastmed.
 2. Osalevate lauljate arvu täpsustamine hiljemalt 21. märtsiks 2022.a.
 3. Koori lühike tutvustus, koori pilt ja esitamisele tulev kava hiljemalt 21. märtsiks 2022.a.
 4. Laulude noodid palun saatke pakiautomaati hiljemalt 28. märtsiks 2022.a.  (Smart, Omniva).

NB! Osade kooride noodid on mul olemas juba 2020. aastast. Kui teie kava ei ole muutunud, siis pole vaja topelt noote saata. Iga kategooria kohustuslikud laulud lisab žüriile Eesti Meestelaulu Selts.
Minu käes olevad noodid: Revalia POK, Narva Muusikakool POK, Paide Hammerbecki PK POK, Püha Miikaeli Poistekoori 2.-3. kl POK, RO Estonia Jukud, Tallinna POK Secundo ja Võru Kesklinna Kooli POK.

AHHAA JA ERM KÜLASTUS:

 1. AHHAA ja ERM on Teid valmis 9. aprillil vastu võtma ning igal kooril on esinemise järele märgitud aeg, millal ta peaks valitud keskuses olema. Kindlasti ei ole vaja minuti pealt toimetada aga peate vaatama, et jõuaksite tagasi autasustamisele. Keskustes viibimise aeg on kaks tundi, kuhu peaks mahtuma ka toitlustus.
 2. Eesti Rahva Muuseum – näitus + lõunasöök / hind EMLS liikmele a`2€ ja mitteliikmele a`4€.  

AHHAA keskus  – EMLS liikmele a`4€ ja mitteliikmele a`6€. Toitlustus ei ole hinna sees!
Toitlustuse osas palume ühendust võtta otse kohvikuga + 372 537 77513 (https://kohviknewton.ee/ info@kohviknewton.ee), et leppida kokku kellaaeg, osalejate arv ja toiduvalik.

Hind: a`5,€ / valikud: kanapasta + saiake või hakklihakaste + saiake

NB! Keskustest saadetud arved tasub algselt EMLS, mille järel teeme arved eraldi kooridele. Meie sooviks oleks, et võistulaulmise päeval me rahadega ei tegeleks. Kindlasti oleks vaja teada, kes arve tasub ja mida võib arvele kirjutada.

ŽÜRII:

 1. Koore hindab kolmeliikmeline žürii koosseisus: MAARJA SOONE, RIHO ESKO MAIMETS ja KARMEN PUIS.
 2. Hetkeolukord on keeruline ning seetõttu ei olnud võimalik välisžürii kutsumine.
 3. Auhinnafondi on välja pannud Eesti Kultuurkapital.

Korraldajatena on meil üks suur palve. Oleme palunud võistulaulmise lõpetamisele esinema Rahvusooper Estonia meeskvinteti ning soovime, et ka osalevad poistekoorid saaksid antud esinemisest osa. Samuti palun arvestada nii, et peale keskuste külastusi on koorid olemas autasustamisel. Paraku ei ole muudmoodi võimalik ajakava korraldada, et nii esinemised kui ka autasustamised saaks kohe peal igat kategooriat teostatud. Oleme siis mõistvad ja naudime toredat päeva.

Kõige olulisem on, et saame laulda ja tunda esinemisest rõõmu!