Uudised

UUS INFO! Poiste-solistide võistulaulmine 2021

Viiruse kiire leviku ja kehtivate piirangute tõttu toimub Eesti Meestelaulu Seltsi poiste-solistide võistulaulmise piirkondlikud voorud DEMOVOORUDENA. 

Piirkondlikud eelvoorud Põhja – ja Lõuna-Eesti piirkondadele:

 • 1.05 vanuserühmad: kuni 5 – aastased poisid (k.a.); 6 –  7 –  aastased eelkooliealised poisid (k.a.); 7 – 9 -aastased kooliealised poisid (k.a.) ja 10 – 11 – aastased poisid (k.a.)
 • 2.05 vanuserühmad: 12 – aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni; kuni 16 – aastased häälemurde läbiteinud noormehed ja 17 – 20 – aastased noormehed
 •  Lõppkontsert 29.-30. mai – Tallinna Kultuurikeskus KAJA 
  • 29.05 proovid Põhja-Eesti finalistidele
  • 30.05 proovid Lõuna-Eesti finalistidele + kontsert orienteeruvalt kell 15:00
 •  Täpne toimumisviis selgub peale piirangute lõppemist ning avaliku ürituse korraldamiseks seatud kriteeriumide kehtestamist. Jälgige infot

OLULINE:

 1. Registreerimine piirkondlikule võistulaulmisele nii Lõuna- kui ka Põhja- Eesti piirkonnale kuni 26. aprill 2021. a
 2. Videode saatmine:
  1. Piirkondlikul demovoorus osalemiseks palun saata videosalvestis või link videosalvestisele (lingi puhul peab salvestist saama alla laadida) aadressile: marika.kuusik@emls.ee   hiljemalt 26. aprilliks
  2. Osaleda saab valitud lauluga kuni finaalini, kuid võib valida ka uue laulu. Sama kehtib videode kohta! Salvestus, mis on tehtud juba maakondliku eelvooru jaoks saab osaleda ka piirkondlikus voorus, kui juhendaja ja laulja ei soovi uut salvestust teha.  
 3. Soovitused salvestustele:
  1. Esitust võib filmida telefoni või muu nutiseadmega või videokaameraga. Mingeid tehnilisi nõudeid (mikrofon, helitehnika olemasolu jne.) korraldajatel EI OLE. Tehnika olemasolu ei ole eelis laulja hindamisel.
  2. Palun arvestada videote salvestamisel laulja ja saatepillide suhet. Oluline on solist, mitte saade!
  3. Laulud peavad olema lastele sobivad, arvestades nende vanust ja võimeid ning esitatud saatjaga või a`capella. NB! Erandina on lubatud sel korral ka fonogrammid või juhendaja poolt salvestatud klaverisaade, mis aitavad lauljat esituse tegemisel. Kui kellelgi on alles hiljuti ehk sel aastal tehtud salvestus saateansambliga, siis on ka see sobilik hindamiseks.
  4. Juhul kui ei ole võimalust juhendaja ja laulja kokkusaamiseks, saavad salvestuse tegemisel olla abiks ka vanemad, soojemate ilmade puhul teha seda välitingimustes. Püüame olla väga loovad! Iga uus olukord annab meile uusi oskusi ja teadmisi!
  5. Žürii arvestab valitud laulu hindamisel musikaalsust, intonatsiooni puhtust, diktsiooni, laulutehnikat, isikupära, terviklikku interpretatsiooni, artistlikkust, dünaamilist ülesehitust, emotsionaalsus, laulu sobivust lauljale.  
  6. NB! Videosi on kõige mõttekam saata WeTransferiga, mis on tasuta programm ja võimaldab saata faile mahuga 2GB.
 4. Autasustamine:
  1. Mõlema piirkonna iga vanuserühma I-III kohta autasustatakse diplomi ja auhinnaga
  2. Auhinnatud ja edasipääsu lõppvõistlusele saanud lauljaid teavitatakse meilil teel ning avalikustatakse Eesti Meestelaulu Seltsi koduleheküljel www.emls.ee
  3. Põhja – ja Lõuna – Eesti piirkonna voorudel osalevate lauljate esitusi on võimalik vaadata 1.-2. mail. Link saadetakse osalejatele 30. aprilli õhtuks ning avalikustatakse EMLS koduleheküljel 1. mai hommikul.

PIIRKONDLIKUD VÕISTULAULMISED
MAAKONDLIKUD VÕISTULAULMISED