Uudised

Üleskutse loominguliste tööde valmistamiseks

Tere armas loomingu indu tulvil lapsed ja noored vanuses 7 – 18-aastat

Kutsume sind appi osalema loominguliste tööde valmimisele Tartu rahu 101. aastapäeva mälestuskontserti tarvis!

TUTVUSTUS
Kindlasti oled õnnelik ja rahul, et sul on ilus kodumaa ning võimalus oma unistuste poole püüelda. Ilmselt tunnevad nii ka sinu vanemad, sugulased, sõbrad ja klassikaaslased. Ning kahtlemata oleks rõõmsad seda kuuldes Ants Piip, Jaan Soots, Jaan Poska, Julius Seljama ja Mait Püüman, kes kõik kandsid olulist rolli Vabariigi sündimisel läbi Tartu rahulepingu allkirjastamise.

Seega oleme tänulikud ja tähistame üheskoos 02.02.2021 Tartu rahu 101. aastapäeva piduliku kontserdiga! Võimas kontsert, mis toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaalis, viib meid heliliselt tagasi aastasse 1920, mil Tartu rahuleping allkirjastati. Leping lõpetas ligi poolteist aastat kestnud Vabadussõja ning oli esimeseks suureks saavutuseks noore Eesti riigi kujunemisel. Kontserdi jooksul rullub lahti ajajoon, mida ilmestavad soolo-, koori- ja orkestri teosed, mis loodi 1920. aastatel. Kuid, mis eristab Eestit ja eestlaseid visuaalselt muust maailmast? Kas on need setude uhked sõled? Talurahva kasetohust viisud? Pudrukulbid, leivalabidad, palkmajad, linnused, saunad, saunakibud, Estonia ja Vanemuise teater? Või mõni traditsioon, uskumus või sündmus? Või hoopis meie imeline loodus, viljapead põllul või metsaviir.

KUIDAS OSALEDA TARTU RAHU PIDULIKU KONTSERDI VISUAALI KUJUNDAMISEL?

Et kontsert ka pildis tagasi aastasse 1920 rändaks, siis ootame SINULT, noor kunstnik, põnevaid MUSTA või VALGEGA (värve palun mitte kasutada) kujutatud EESTI TEMAATILISI töid. Tööd peavad olema kujutatud RUUDUKUJULISEL FORMAADIL (paberi mõõtmed peavad jääma vahemikku 20×20 cm kuni 1×1 m). Ruudukujuline paber võib toonilt olla lipusinine, must või valge – meie lipu värvides. Meedium, millega oma visuaal luua, on sinu enda vaba valik!

Kujutada võib kõike Eestiga seonduvat, mis aastal 1920 olemas oli. Ootame töid, mis iseloomustaks kui MITMEKÜLGNE meie armas EESTI on. Ühelt kunstnikult võib tulla ka mitu tööd!

Kindlasti lisa töö tagaküljele paari lausega selgituseks, mida täpselt tööl kujutad. Samuti enda nimi, vanus, kodulinn ning kontaktnumber. Kõikidest saadetud töödest valmib kontserti kaunistama temaatiline mosaiik ning projektsioon pinnal.

Ootame töid aadressile Tõnismägi 8a, 10119 (Eesti Meestelaulu Selts) hiljemalt 30. novembriks 2020.

Küsimuste korral kirjutage või helistage julgelt! Kontakt Hanna Laur, telefon 55512287 ning e-mail laur.hannalaur.hanna@gmail.com

NB! Inspiratsiooniks võid külastada näiteks Eesti Rahva Muuseumi, lugeda raamatut Eesti rahva lugu, jne. Kindlasti on ka sinu vanavanematel nii mõnigi mälestus tallel, mida on põnev kuulataning millest inspiratsiooni ammutada.