Uudised

Toredad päevad Remnikul

Nii nagu on saanud traditsiooniks lõpetab Eesti Meestelaulu Seltsi igal aastal aktiivse hooaja poistekooride laulu – ja spordilaagriga, mis sel korral toimus Remniku õppe ja puhkekeskuses.  Laagris osales kokku 393 lauljat koos dirigentidega, kelle päralt olid kolm päeva Remniku tore pererahvas, suured ja avarad palliplatsid ning võrratu Peipsi järv.

Selle aasta poistekooride laagri teemaks oli “Kaitse end ja aita teist”, mille raames toimusid meeskonnatööle orienteeritud veeolümpia, loodusretked metsas “Kuidas metsas hakkama saada”, isetegevuskonkurss “112” ning kollektiivi käitumise ja heakorra jälgimine, mis oli ka aluseks PARIMA KOORI väljaselgitamisel.
Lisaks eelmainitule toimusid ka poiste poolt oodatud jalgpalli ja rahvastepalli võistlused, milles esimene toimus vanema vanusele ja teine noorematele.

Et laagri õhtud oleks tegusad ning pakuks ka emotsiooni, oli sel korral üllatuseks elamusspordi esinemine, kus oma oskusi näitasid BMX Freestyle sõitjad Bert Ribul ja Kristen Põder (Eesti paremikku kuuluvad ratturid) ja tõukerattal Edvin Kabanen. Poisid said antud esinemisest väga suue elamuse ning autogrammide kirjutamine ja piltide tegemine ei tahtnud kuidagi lõppeda. Oli suurepärane esitus, mis jääb kõigile veel pikaks ajaks meelde.

Ühe õnnestunud ettevõtmise juures on olulised – ilm, meeleolu, osalejate tahe ja positiivne suhtumine ning hea organiseerimine. See oli sel korral igas punktis 100%
Eesti Meestelaulu Selsti tiimi kuulusid: Edmar Tuul, Maxim Tuul, Varje Vürst, Anu Kuslap, Indrek Vijard ja Marika Kuusik.

Laager 2019 VIDEO

EMLS poistekooride laulu – ja spordilaagri 2019 tulemused:
RAHVASTEPALL:
I koht Tartu Mart Reiniku Kooli poistekoor
II koht Aruküla Põhikooli poistekoor
III koht Tartu Veeriku Kooli poistekoor

JALGPALL:
I koht Kose Gümnaasiumi poistekoor
II koht Tartu mart Reiniku Kooli poistekoor
III koht Võru Kesklinna Kooli poistekoor

VEEOLÜMPIA:
I koht Võru Kesklinna Kooli poistekoor
II koht Viljandi poistekoor
III koht Haapsalu Põhikooli poistekoor
4. Tartu Mart Reiniku Kooli poistekoor
5. Kuusalu poistekoor
6. Kose Gümnaasiumi poistekoor

ISETEGEVUSKONKURSS:
I koht Aruküla Põhikooli poistekoor
II koht Võru Kesklinna Kooli poistekoor
Eripreemiad: Rapla Poistekoori lõõtspillimängija ja tartu Veeriku kooli poistekoori metsasarve  ning klaverimängija

PARIM KOOR 2019: VÕRU KESKLINNA KOOLI POISTEKOOR

Kaunist suve, toredat laulupidu ja kohtumiseni uuel hooajal!