Uudised

TARTU RAHU 102

Täna, 02. veebruaril tähistab Eesti Meestelaulu Selts koostöös Eesti Kaitseväe ja Eesti Välisministeeriumiga Tartu rahulepingu 102. aastapäeva kontserdiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kontserdisaalis. 

Seekordne Tartu rahu aastapäevale pühendatud kontsert-aktuse kunstiliseks juhiks on Karin Kuulpak, kelle idee on viia publik ajas tagasi täpsemalt 1920. aastasse ehk Tartu Rahulepingu allkirjastamise aega.

40-45 minuti jooksul rullub lahti ajajoon, mida ilmestavad koori- ja orkestriteosed, mis loodi 1920. aastal. Jaak Juske poolt valminud ja ettekantavad tekstid aitavad kuulajateni tuua sündmusi, mis toimusid terve aasta vältel.  Kontsert-aktus kujutab endast põnevat ja mitmekesist mosaiiki. 

Kontserdil astuvad ülesse Tartu Akadeemiline Meeskoor dirigent Kuno Kerge, Kammerkoor Encore dirigent Karin Tuul, Eesti Sõjaväeorkester dirigent Teet Raik ja trompetisolist Marten Altrov. 

Mosaiiki aitavad ilmestada heliteoste ja 1920. aasta sündmuste kohta valminud kunstiteosed (maalid, installatsioonid jms), mida valmistasid  7-18 aastased loomehuvilised noored. Näitus on  vaadatav EMTA fuajees ka kontserdi külastajatele. Kokku valmis üle Eesti   300 sini-must-valge loometööd.

Tartu rahu_102_kava_full_bleed5mm