Uncategorized

Poiste-solistide lauluvõistluse võitjad sõitsid koju uute jalgratastega

Eesti Meestelaulu Selts korraldas järjekordse üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise, mis toimub iga kahe aasta järel ja toimus sel aastal juba üheksandat korda. Maakondlikel ja linnade eelvoorudes osales kuues erinevas vanusegrupis rekordarv osavõtjaid – kokku 527 lauljat. Lõuna- ja Põhja-Eesti vahevoorude kaudu pääses laupäeval, 11.aprillil Miina Härma Gümnaasiumis Tartus toimunud võistulaulmise lõppvooru 38 lauljat, kus esinejaid hindas kolmeliikmeline žürii emeriitprofessor Venno Laulu juhtimisel ning lauljaid saatis orkester Margus Kappeli juhatusel.

Iga vanusegrupi võitja sai auhinnaks uue jalgratta ja võitjate juhendajad preemiaks Tallinki kruiisi Stokholmi. Esikolmikusse tulnud lauljad said samuti hinnalised auhinnad ning juhendajad kinkekaardid Rahvusooperi Estonia etendustele ja Eesti Kontserdi kuldse klassika lõppkontserdile.

Žürii esimehe Venno Laulu sõnul on üle-eestilisest poiste ja noormeeste laulusolistide konkursist rohke osavõtt tunnistuseks poistelaulu populaarsuse kasvule.

„Kõik end finaali välja laulnud 38 poissi ja noormeest  omasid  häälematerjali, mis pani imetlusega kuulama.  Kuulsime sedavõrd heatasemelisi esitusi, et ka žürii laua tagant tahtnuks korduvalt aplodeerida. Kokkuvõtetes saime jagada vaid kiitust lauljatele ja nende juhendajatele nende  kõrgetasemelise  esinemise ning meestelaulu seltsile lauluvõistluse korraldamise eest,” väljendas oma emotsioone pikaajalise rahvusvahelise kogemusega žürii esimees.