Uudised

Poistekooride laagris peeti maha Antiiksed olümpiamängud

8.-10. juunini  toimus Pärselja Puhkekeskuses juba traditsiooniks saanud üle – eestiline poistekooride laulu – ja spordilaager, kus sel korral osales 13 poistekoori kokku 280 lauljaga. Laagri eesmärgiks oli pakkuda lisaks laulmisele erinevaid tegevusi spordi valdkonnas, kohtuda huvitavate inimestega ning saada uusi sõpru ja uusi teadmisi. 

Sel aastal oli laulu – ja spordilaager veidi erilisem, sest lisaks jalgpallile ja rahvastepallile, kus käisid väga tulised lahingud, toimusid esmakordselt ka kooliolümpiamängud – “Antiik- Kreeka kooriolümpiamängud”, mille põhisõnumiks oli “sport massidesse”. Ei ole oluline millised on sinu võimed, vaid tahe ning ühistunne.  Kooliolümpiamängud annavad võimaluse igale noorele enda proovile panemiseks, pakuvad tegutsemisrõõmu ning uusi teadmisi. 

Laager algas toreda rongkäigu ja avamisega, kus pidulikul tseremoonial tõmmati masti Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Vabariigi ja Eesti Olümpiaakadeemia lipp. Aukülalistena said sõna EMLS juhatuse esimees Hirvo Surva, Eesti Olümpiakomitee asepresident Jüri Tamm ja olümpiapronks Allar Raja, kes andsid seltsile üle medalid, vimpli ja stardilipu. Ühislauluga “We are the champions” sai antud omapoolne panus ülemaailmsele olümpialiikumisele. 

Avamisele järgnes koorilaulutund, jalgpall ja rahvastepall ning kohtumisõhtu Kalle Sepaga. Uus päeva algas uute tegevustega –  laulude õppimisega kooritöötoas, jalgpalli võistused, puunikerdused ja maastikumäng. Päeva sportimised kulmineerusid Antiik – Kreeka olümpiamängudega, kus jõudu katsuti relvis teatejooksus, käsikutega kaugushüppes, veerallis, staadionijooksus, põhukoti maadluses ning kaarikurallis. Kolm tundi täis aktiivset liikumist tekitasid küll lihastes veidi rammestust, kuid ei võtnud tahet ja rõõmu teha kõike veel ja veel. Õhtu lõppes lõkke ja freestyle jalgpalluri Eno Lintsi esinemisega

Laagri lõpetamisel tänati kõiki korraldajaid, esinejaid ning autasustati parimaid. Sel korral anti välja mitmeid diplomeid ja tänukirju, millega tunnustati parimaid spordipoisse ja isetegevuslasi. 

Poistekooride laagri parimad:
Üldvõit:
I koht Võru Kesklinna Kooli poistekoor
II koht Mart Reiniku Kooli poistekoor
III koht Türi poistekoor
4. koht Nõo Põhikooli poistekoor

Jalgpall: I koht Mart Reiniku Kooli poistekoor, II koht – Tartu Kivilinna Kooli poistekoor, III koht – Viljandi Jakobsoni Kooli poistekoor Mulgi – Jõmmid ja Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor
Rahvastepall: I koht Mart Reiniku Kooli poistekoor, II koht – Nõo Põhikooli poistekoor, III koht Türi poistekoor
Olümpiamängud: I koht Mart Reiniku Kooli poistekoor, II koht Võru Kesklinna Kooli poistekoor, III koht Rapla poistkoor
Isetegevuskonkurss: I koht  Koeru Keskkooli poistekoor, II koht Võru Kesklinna Kooli poistekoor, III koht Türi poistekoor ja Nõo poistekoor.

Laagri toetajad: Pärnumaa Punane Rist, Kaitseliidu Pärnu malev, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Sportlaste Ühendus, Paide Ühisgümnaasium

 

 

Poistekooride laagri video (Video: Uno Käär)