LUGEMISEKS LAULJALE JA LAPSEVANEMALE SOOVITAVALT ENNE IGA LAAGRIT!

Seoses Tallinna Saksa Gümnaasiumi kapitaalremondiga toimuvad poistekoori laagrid alates oktoobrist TALLINNA NÕMME GÜMNAASIUMI Nõmme majas (Raudtee 73/Pargi 2, Tallinn) NB! Koolil on kaks õppehoonet, MITTE tulla aadressile Raudtee 55!

Koolile lähim bussipeatus on Põllu (buss nr 33, ainult suunal Kopli-Männiku) ning rongipeatus Hiiu. Vabaduse puiestee ääres on bussipeatus Hiiu, kus peatuvad linnast tulevad bussid nr 14 (ekspress) ja 18, aga sellele lisandub umbes 10-minutiline jalutuskäik läbi metsatuka ja mööda Pargi tänavat.
Kui vähegi võimalik, tasuks Tallinnasse sõiduks kasutada rongi – Balti jaamas saab ümber istuda mõnele läänesuuna rongile (Pääsküla, Keila, Riisipere, Paldiski või Kloogaranna rongid), mis toob veerand tunniga Hiiule.
Bussijaamast tulekuks on kaks kõige mugavamat lahendust:
MARSRUUT 1
1. Sõita trammiga nr 2 Bussijaamast Balti jaama (u 15 minutit). 2. Sõita mõne läänesuuna rongiga Hiiu peatuseni (u 15 minutit). 3. Hiiul rongist väljudes liikuda veidi edasi, ületada raudtee ning kõndida veel sada meetrit edasi (u 5 minutit).
MARSRUUT 2
1. Sõita bussiga nr 23 Bussijaamast Nõmme peatuseni (u 40 minutit). 2. Ületada tee (u 2 minutit) ning ümber istuda bussile nr 33. 3. Sõita bussiga nr 33 Põllu peatuseni (4. peatus, u 6 minutit), koolimaja asub peatuse kõrval (u 2 minutit). Bussid nr 10 ja 27 viivad ka Nõmmelt koolile lähemale, aga maha tuleb tulla juba Hiiu jaama peatuses (2. peatus) ning seejärel edasi jalutada, ületada raudtee ning rongijaamast mööduda.
Tallinna busside ja trammide sõidugraafikud
Rongide sõidugraafikud

Sissepääs koolimajja

Koguneme reedel, kell 17.00 aulasse koos asjadega, samas algab kohe proov. Kuna koolis käib samal ajal veel II vahetuse õppetöö, siis püüa tulla vaikselt, et mitte teisi häirida. Kui Sa jõuad varem kui kell 17.00, siis jäta asjad turva selja taha pingile ja püüa mitte õppetööd segada!
Süüa saame õhtul peale proovi kell 19.00 (reedel kl 20.00). Laager lõpeb pühapäeval peale lõunasööki (lõunasöök on 13.00). See kõik kehtib plaanipäraste laagrite kohta. Kui päevaplaanis on muudatusi, siis on selle kohta eelnevalt teatatud!
Erandkorras – seoses esinemisega vmt. – võivad mõned laagrid toimuda ka mujal, kuid sellest teatatakse siis juba varem!

NB! Laager algab sopranile-aldile reeglina reedel kell 17 ja tenorile-bassile laupäeval kell 10

Kaasa võta kõik laagriks vajalik – madrats, magamiskott, noodid, spordiriided, VAHETUSJALATSID, isiklikud hügieenitarbed jmt. EMLS-i poolt on poistel kasutada välivoodid. Kuna koolil on väga uhked siseujula ja võimla, siis kindlasti ka ujumiseks vajalik ja SPETSIAALSED JALANÕUD spordisaali. Nende kasutamise lepime eelnevalt kokku treeneriga ja meie võimalused sõltuvad ujula ja võimla graafikust.
Laagrisse on soovitav kaasa võtta näiteks lauamänge, mida saab kaaslastega vabal ajal mängida.

ÖÖRAHU ON LAAGRIS kell 23.00 ja ÄRATUS kell 8.30
Oma põhjendatud puudumisest palume kindlasti teatada, sest lauljate arvu järgi on tellitud toitlustamine. Teatamata puudumise korral tuleb asjatult tellitud toidukorrad endal välja maksta! (Lauljate arv teatatakse koolitoitlustusse kolmapäeva õhtul!)

Iga laulja saab omale (allkirja vastu) hooaja jooksul lauldava repertuaari kogumiku, mille eest peab ta vastutama ise ja ainuisikuliselt. Ärakaotatud noodid asendab laulja ise oma kulu ja kirjadega! Igal lauljal peavad omal olema MUSTAD KAANED nootide jaoks (sisekaanel nimi)

Enamus lauljaid on allkirja vastu saanud kätte oma esinemisriided, mis jäävadki poisi vastutusele, kuni ta need tagastab kas koorist lahkudes või välja vahetades sobivamate vastu. Ka teised, kes lavale lähevad, saavad need vormid EMLS-st (Tõnismägi 8a; NB! – kindlasti enne ette helistada: tel. 5062765 Marika Kuusik ja/või 6462066 Anu Kuslap).
Igal lauljal peavad endal olema mustad esinemiskingad ja valge pluus!

Iga laulja peab suutma hoida oma õppetöö nii korras, et osalemine poistekoori töös seda segama ei hakkaks. Nii laulja kui ka lapsevanem peavad teadvustama vastutust, mis kaasneb kollektiivi liikmeks olemisega. Iga hooaja algul toimub konkurss kõigile lauljatele ja koori liikmeiks arvatud on seotud sellega vähemalt hooaja lõpuni.

Kui kellelgi on terviseprobleemid (näit. peab regulaarselt tarvitama mingit ravimit, allergia vmt.), siis sellest peab kindlasti teavitama, et ootamatutes olukordades õige lahendus leida. Eriti oluline on see pikemaajaliste reiside puhul.

Tallinna ühistranspordiga sõitmiseks peab igal lauljal olema isikustatud roheline sõidukaart. EV õpilastele on isikustatud ja sõidukis valideeritud kaardiga sõitmine TASUTA. Poisid, kes pole EMLS liikmed oma kooli poistekoori kaudu, peavad hooaja jooksul (hiljemalt märtsiks!) tasuma EMLS liikmemaksu 5 €.

Tavaliselt lõpeb hooaeg lühema või pikema kontsertreisiga, mille eest tuleb ka lauljatel endil tasuda mingi summa. Kena oleks, kui pere arvestaks sellega juba hooaja algul ja hakkaks kevadeks raha koguma ja juba sügisel võimalikke muid võimalusi raha hankimiseks kaaluma. Täpsem info reisi kohta tuleb kohe, kui kõik asjaolud on selgunud ja täpsustunud.

INFO – VARJE 56 90 60 35