• Täname kõiki KALEVI poistekoori lauljaid eduka esinemise eest rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2019“!
  Meie siiras tänu kuulub kõigi lauljate peredele – ilma teie toetuseta ei oleks üle-eestilise koori toimimine võimalik.
  Tallinn koorifestivali korraldatakse aastast 1972, see oli järjekorras kuueteistkümnes, kuid esimest korda oli sel konkursil avatud poistekooride kategooria, milles osalesid kolm poistekoori: Kalevi kõrval veel Cantemus Ungarist ja Gintarėlis Leedust.
  Tallinna koorifestival on rahvusvaheliselt hinnatud kõrgetasemeline koorikonkurss, kuhu osalejad valib kunstinõukogu eelkuulamisega, s.t. mitte kõik soovijad ei ole konkursile lubatud. Konkursipäevad salvestas Kalevi poistekoori endine laulja Mait Visnapuu, Kooriühingu kodulehel ilmub varsti koorifestivali YouTube’i Channel, mis annab võimaluse kogu konkurss uuesti üle vaadata-kuulata.
  Koore hindas rahvusvaheline žürii. III koht sellisel konkursil on igati tunnustust väärt, AGA – tähtsam sellest on, et dirigendid jäid nii Kalevi kui ka meeskoori esinemisega väga rahule! Seda kõike tuleb korrata Krakowis!Siiralt teie
  INDREK, KULDAR ja VARJE

  P.S. kohtume 25.-26. mail Nõmme Gümnaasiumis!
  _______________________________________________________

 • EMLSi võistulaulmine toimub laupäeval, 24. novembril Tallinna Ülikooli aulas.

KALEVI meeskoori proov on Nõmme Muusikakoolis (Pärnu mnt 320) laupäeval, 13. oktoobril kell 11–16
Vahepeal teeme väikese pausi ka ja leiame Nõmmel võimaluse lõunatada – palun varu selleks veidike taskuraha kaasa.
Ära unusta maha laululaagris saadud noote!__________________________________________________________

 • KALEVi poistekoorile on see hooaeg kahekümne viies – me väga loodame kõigi lauljate peale, et nn pereheitmist ei tuleks enne selle hooaja lõppu.
  Kalevi 25. sünnipäevakontsert on planeeritud laupäevaks, 11. maiks.

KALEVI poistekoori INFO on nüüdsest kättesaadav kõigile EMLS kodulehel www.emls.ee

Veelkord suur tänu kõigile, kes tegid kaasa „Eestimaa atmosfääride“ salvestuse ja viimase etenduse Alexela kontserdimajas – see jättis kustumatu mulje kõigile Europa Cantati festivalist osavõtjatele. Saalis istus päris palju ka selliseid noori inimesi, kes oma elus pole kunagi lund päriselt näinudki, Pärdi muusika ja Madise klipid tõid päris-talve-tunde neile kindlasti lähemale. Rahvusvaheline tagasiside kontserdist oli väga positiivne.

TÄHTSAD MÄRKSÕNAD KALEVI 25. hooajaks

2018 / 2019 hooaja I poolaasta laululaagrid:
28.-30. september
19.-21. oktoober
9.-11. november
7.-9. detsember
Kohtumispaik esialgu endiselt Mustamäel Saksa Gümnaasiumis. Kool on küll kapitaalremonti minemas, kuid millal täpsemalt, selgub kõik hiljem.
Esimeseks laagriks palume kõigil kindlasti kaasa võtta emadepäeval Vabaduse väljakul esitatud lauludest „Teerulli laul“ ja „Metsa puid raiuma“ – pühapäeva, 30. sept hommikul läheme ERR I stuudiosse neid salvestama. Laager lõpeb tavapärasel ajal pühapäeval kl 13

Kevadisel koosolekul välja hõigatud kontsertreis Malta konkursile jääb seekord siiski kahjuks meil ära … Paraku osutus see liiga kulukaks ja seega otsustasime dirigentidega valida midagi soodsamat, aeg ja koht selguvad lähiajal. Kirjavahetus Malta festivali korraldajatega jääb hetkel ooterežiimile – võib-olla kunagi edaspidi teeme selle ikkagi teoks. Plaan on kindlasti osaleda Eestis toimuvatel konkurssidel: meeskooride võistulaulmisel novembris ja rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2019“ aprillis.

Alates kevadest on poistekooril ilusad uued Norrisoni vestid. Nagu me tookord otsakooli rääkisime, hakkame tegelema ka uute kikilipsude soetamisega, esialgu kasutame endiselt atmosfääride rohelisi kikisid, mis sobivad tumesinise vestiga väga hästi.
NB! Palun kõigil, kel on käes vana koorivorm – punane, hall vest ning hall kiki, punane pikk lips –, tuua see laagrisse ära.
Endiselt tuletan meelde, et EMLS kontoris Tõnismäe 8a on igas pikkuses musti viigipükse, mida lahkesti laenuks pakume – poissinimestel on ju kombeks kasvada mitte sentimeetrite vaid detsimeetrite kaupa, seega on võimalik neid vastavalt kasvukiirusele vahetamas käia. Omal ajal on need just poistekoorile tellitud eesmärgiga vastavalt vajadusele välja laenutada.

Tuletan meelde oma kirja, mis sai saadetud 21. mail, vahepeal on suur suvi olnud, võib-olla on selle kirjaga seoses ka uusi arenguid toimunud, millest me teadlikud pole:
Täname kõiki peresid, kes emadepäeval meiega väikesel koosolekul kohtusid ja ka oma arvamust avaldasid.
Selle kohtumise tulemusena saime kinnituse teie nõusolekule, et Kalev üle-eestilise kollektiivina vajab hooaja eelarves tühiku täitmiseks omaosaluse toetust. 24 varasemat hooaega on poistekoor tegutsenud ilma lauljate liikmemaksuta, nende aastatega on aga toimunud Eesti elus suured muudatused ja oma 25. hooaja algul oleme olukorras, kus tuleb lahendus leida poistekooris endas selle tühimiku täitmiseks.

Räägime kahest võimalusest:
* kui kellelgi lastevanematest on mõni tuttav ettevõte või firma, kes oleks valmis toetama sellise üle-eestilise poistekoori tegevust hooaja jooksul (min 5000 €), siis saame jätkata endiselt;
* lauljate omaosalus 100 € hooaja jooksul – 50 €+50 € poolaasta kaupa EMLS kontole, mis lahtiharutatuna tähendab 10 € / kuus / laulja kohta.

Tuleme selle juurde tagasi hooaja algul – ehk on selle aja jooksul tulnud ka mõni ettepanek esimeseks võimaluseks.

Hetkel jääme siiski lauljate osalustasu juurde – 50 € poolaastas, kokku 100 € hooaja jooksul:
Saaja: Eesti Meestelaulu Selts
IBAN: EE032200221012172721
Selgitus: laulja nimi poistekoori KALEV osalustasu I poolaastal
Maksetähtaeg 15. oktoober (võimalik tasuda ka hiljem ja kahes jaos 25+25)

Täname kõiki mõistva suhtumise eest.

KOHTUMISENI!
Heade soovidega dirigentide nimel
Varje
56 90 60 35