EESTI MEESTELAULU SELTSI üle-eestiline POISTEKOOR KALEV
Oma loomise hetkest on üle-eestilise poistekoori eesmärgiks ÜHENDADA lauluhuvilisi poisse üle kogu Eesti ja sellega anda suuremat väljundit musikaalsetele poistele oma lauluoskuste rakendamisel. Kuna Eestis on väga erineva suuruse ja tasemega poistekoore, motiveerib iga poistekoori lauljat võimalus laulda suures kooris koos oma ea- ja huvikaaslastega teistest Eesti paikadest. Parimate lauljate ÜHENDAMINE ühte koori loob võimaluse tavalisest kõrgema kunstilise kvaliteedi tekkeks, mida on näidanud ka koori saavutused oma tegevusaja jooksul. Sama oluline on selle poistekoori tegevuses ka kasvatuslik ja silmaringi laiendav roll.
Algusaastatel töötasid kooriga Hirvo Surva kõrval veel Venno Laul, Laine jaVeikko Lehto, Alla Eenma, Peeter Perens. Koori mänedžeri tööd tegid Rain Laane ja Jüri Uus ning asjaajaja oli Kristel Nelke.
1997/1998
Kuna selleks ajaks oli osa lauljaid juba häälemurdes, siis oli dirigentide otsus moodustada kahehäälsest poistekoorist klassikaline poistekoor. Ettelaulmisele tuli erakordselt palju poisse, mille tulemusena moodustus pea sajaliikmeline poiste segakoor.
Dirigendina asus tööle Indrek Vijard ning koormeistritena Anu Ott ja Varje Vürst.
Hooaega kroonis koori kontserdireis Austriasse ja Itaaliasse, mille raames osaleti ka rahvusvahelisel koorikonkursil Parmas, kust toodi kaasa kuldmedal.
1996/1997
Tõrva laululaagris esineti peale Tõrva kammersaali ka Helme Sanatoorses Internaatkoolis, Tõrva Gümnaasiumis ja Valga kultuurimajas.
10. mail anti kontsert Niguliste kirikus, kus lauldi Peterburis ettekandele tulevat kava.
Juuni algul toimus meeleolukas kontserdireis Peterburi.
1997. a suvel Paide Vallimäel toimunud meestelaulupäeva lõppedes oli küpsenud otsus ja saavutatud kokkulepe Paide Kultuurikeskusega, et üle-eestiline poistekoor hakkab koos käima Eestimaa südames, Paides.
1995/1996
Laagrid toimusid Põltsamaal, Pirita-Kose Vabaõhukoolis Kose-Lükatil ja Eesti Riigikaitse Akadeemias.
Mais esineti emadepäevale pühendatud kontserdil Tallinna Matkamajas, Sakala Kultuurikeskuses ja Estonia kontserdisaalis.
Juunis toimus kontserdireis Virumaale ja Lõuna-Eestisse – esineti Mäetaguse mõisas, Tõrva kammersaalis ja Suure Munamäe tipus koos Saaremaa poistekooriga.
Tartu V rahvusvahelise poistekooride laulupäeva raames esineti galakontserdil ülikooli aulas ja laulupeol Tähtvere lauluväljakul.
1994/1995
Laagrid toimusid Pärnus, Kuressaares ja Pirita-Kose Vabaõhukoolis.
1995. a suvel võideti esikoht ja eripreemia rahvusvahelisel koorikonkursil Oskarshamnis Rootsis. Stockholmis esineti ka Eesti Koolis.
1993/1994
Paar aastat keerelnud idee üle-eestilisest poistekoorist sai teoks 24.-26. märtsil 1994, kui Piirikaitse koolis Tallinnas said kokku parimad laulupoisid üle Eesti.
Sama aasta emadepäeval esineti juba ka Estonia kontserdisaalis.
Augustis osaleti Vana-Vigalas koorijuhtide seminar-laagris, kus kooriga töötasid Carl Høgset Norrast ja Toomas Siitan.
1998/1999
Koostöös Järvamaa Sümfoniettorkestriga kanti ette Urmas Sisaski „Näärioratoorium”.
Koor osales EMLSi korraldatud poistekooride võistulaulmisel ning saavutas A-grupis II koha.
Hooaja üheks suuremaks ürituseks oli osalemine rahvusvahelisel koorifestivalil Turus (Soome) Aboa Vetus Cantus Novus. Kõrvuti kooridega Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Itaaliast ja Venemaalt tutvustas poistekoor festivalil eesti koorimuusikat ja sai väga hea vastuvõtu osaliseks.
Kevadel tähistas koor oma 5. sünnipäeva kontserdiga Estonia kontserisaalis.
1999/2000
Hooaja lõpetas osavõtt Läti noorte laulupeo raames toimunud festivalist Riias. Külalisesinejana andis koor lisaks osalemisele laulupeo rahvusvahelises kavas mitmeid edukaid soolokontserte.
2000/2001
Sügisel oli koor õppekooriks õpitoas, mille viis läbi Carl Høgset Norrast.
Jaanuaril osales koor Lätis Daugavpilsis rahvusvahelisel koorifestivalil.
2001. aasta algusest saab poistekoori laagrite pesapaigaks Tallinna Saksa Gümnaasium Mustamäel.
Kevadel osales koor Moskva helilooja Vladimir Martõnovi teose „Apocalypsis” ettekandel koos Eesti Rahvusmeeskooriga(dirigent Andres Mustonen). Kontserdid toimusid Tallinnas Katariina kirikus ja Moskva Roomakatoliku Katedraalis rahvusvahelisel teatrite olümpiaadil Zolotaja Maska. Teose lavastajaks oli legendaarne Moskva Taganka teatri lavastaja Juri Ljubimov.
Aprillis võttis koor osa VII rahvusvahelisest koorifestivalist „Tallinn 2001″ segakooride kategoorias, kus saavutas II koha. Samal konkursil omistati koori peadirigendile Hirvo Survale parima dirigendi tiitel ja koor sai kohustusliku laulu (Arvo Pärt „Magnificat”) parima esituse preemia.
Traditsiooniliselt osales koor emadepäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Juunis osaleti Soomes soome-rootslaste muusikapäevadel Espoos.
Hooaeg lõppes 16. juunil Tartu rahvusvahelisel poistekooride festivalil kontserdiga Tartu Ülikooli aulas ning poiste- ja meeskooride laulupeoga Tartu Lauluväljakul.
2001/2002
I poolaasta lõpul teostus jõuluprojekt koostöös Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestriga (dirigent Jüri-Ruut Kangur), kontserdid toimusid Jõgeval, Põltsamaal ja Tallinnas.
Veebruaris esineti Estonia kontserdisaalis Tartu rahu aastapäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktusel ja Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul kontserdil Rahvusooperis Estonia koos ERSOga (dirigent Nikolai Aleksejev), ettekandele tuli Ludwig van Beethoveni Fantasia c-moll klaverile, koorile ja orkestrile.
Märtsis anti kontsert Tallinnas Mustpeade majas Eesti Muusikaõpetajate Liidu suurkogust osavõtjaile ning osaleti Peterburi linna 300. aastapäevale pühendatud rahvusvahelisel koorifestivalil „Vivat, Peterburg!”.
Suvel osaleti IX noorte laulupeol „Ei ole üksi ükski maa”. Poistekoori Kalev ja neidudekoori Leelo lauljaid tõid laulupeo tule tuletorni.
„Apocalypsise” kontserdid toimusid Helsingis Temppeliaukio kirikus ja Helsingi Uspenski Katedraalis.
Traditsiooniliselt esineti maikuus emadepäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Hooaja kevadkontsert toimus Tallinna Jaani kirikus.
Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor sai omale nime KALEV
2002/2003
Hooaeg algas augustis kontserdireisiga Inglismaale, kus osaleti Briti Koorijuhtide Assotsiatsiooni (ABCD) XVII aastakonvendil Yorki Ülikoolis ja väliseestlaste suvepäevadel Bradfordis.
Enne Inglismaale sõitu said poisid kätte uued koorivormid – punased ja hallid vestid ning lipsud, mis vahetasid välja sinised kollaste täppidega vestid ja kikilipsud.
Septembris esineti Mart Saare 120. sünniaastapäevale pühendatud kontserdil Mustpeade majas.
Vladimir Martõnovi „Apocalypsis” viis koori novembris kontserdile Riia Toomkirikusse.
Esineti isadepäevale pühendatud kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Jõulude ajal esineti EMLSi kuldsponsorile Kalev ja osaleti Vladimir Martõnovi „Jõulumüsteeriumi” ettekandel Tallinna Niguliste kirikus koostöös Moskva kammerorkestriga.
Märtsis saavutati EMLSi poistekooride võistulaulmisel kontsertkooride kategoorias III koht ja aprillis VIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2003″ segakooride kategoorias IV koht, festivali raames anti iseseisvad kontserdid Mustpeade majas ja Metodisti kirikus.
Hooaeg lõppes traditsioonilise esinemisega emadepäevale pühendatud kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis ja kevadkontserdiga Metodisti kirikus.
2003/2004
Novembris osales koor EMLSi 15. aastapäevale pühendatud pidustustel Pärnu kontserdimajas.
Kaitseväe ja Kaitseliidu 85. aastapäeva kontserdil koos Kaitseväe orkestriga (dirigent Peeter Saan) kanti Estonia kontserdisaalis esmakordselt ette Urmas Sisaski oratoorium „Pro Patria”, mille tulemusena valmis ka samanimeline CD.
Veebruaris esineti Tartu rahu aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Aprilli lõpul ja mai algul osaleti Eesti Euroopa Liitu astumise tähistamise üritustel Stenbocki majas ja Kadrioru lossi aias.
Mais andis koor kontserdi Lion’s Club’ile ja tähistas Metodisti kirikus piduliku kontserdiga oma 10. sünnipäeva.
Maikuus toimus ka kontserdireis Rootsi ja Soome, kontserdid olid Stockholmi Hedvig Eleonora kirikus, Turu Toomkirikus ja Forsas.
Juunis osales poistekoor Riias ESTO päevadel, kontserdid toimusid Riia Filharmoonia saalis, Riia Toomkirikus ja Riia Rahvusooperis.
Juulis osaleti XXIV laulupeol „Alati teel”. Mikk Dede laulis laulupeol soolot Theodor Hanseni laulus „Ema süda”, mida esitasid poistekoorid.
2004/2005
Hooaeg startis poistekoorile traditsiooniliselt Vana-Vigalas nädalase laululaagriga, kus sopranid-aldid alustasid Felix Mendelssohn-Bartholdy oratooriumi „Paulus” õppimist. Novembri lõpul anti kolm kontserti Tartu, Tallinna ja Pärnu kontserdimajades (dirigent Paul Mägi). Projektis osalesid veel RO Estonia poistekoor, Rahvusmeeskoor ja ERSO.
Poistekoori meesrühm osales noorte meeskooride loomise 5. aastapäevale pühendatud kontserdil Pärnu kontserdimajas.
Sügisel oli kooril võimalus oma lauluga ilmestada Saku Suurhallis toimunud Palladium Cup’i.
Jaanuaris esines poistekoor Kalev Kooriühingu aastakontserdil Estonia kontserdisaalis, kus omistati koorile tiitel aasta koor 2004 panuse eest ümbritsevasse kultuuriruumi.
Kevadel esines koor veel kaks korda Lions’ Club’ile – Põltsamaal ja Tallinnas. Ühiselt veedeti laululaagris aega A. Le Coq Arctic Sport Club’is ja kuulati ansambli Rondellus loeng-kontserti.
Traditsiooniliselt esines Kalev emadepäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Suvel toimus nn Kalevi Suursõit – kontserdireis mööda Eestimaad. Nagu ka üheksa aastat tagasi, esineti laulupoiste kodukohtades: Viinistus, Mäetagusel, Otepääl, Laatres ja Karksi-Nuias. See oli väga meeleolukas ja meeldejääv nädal – ilusad ilmad, kaunis loodus ja kõikjal südamlik vastuvõtt!
2005/2006
Uus hooaeg algas koorile jälle traditsiooniliselt Vigala seminar-laagris, kuigi osad Kalevi poistekoori noormehed olid juba laagris olnud Leedus, et osaleda Baltimaade poistekoori projektis.
2005. aasta augustis kogunes 90 poissi ja noormeest Eestist, Lätist ja Leedust Vilniuse lähedale Dubingiai spordikeskusesse, kus anti start programmi „Kultuur 2000″ suurprojektile – Baltimaade poistekoorile (The Ambers of the Baltic). Eestipoolseks partneriks selles projektis oli Rahvusooper Estonia.
Eestit esindasid Rahvusooper Estonia poistekoori, EMLS üle-eestilise poistekoori Kalev ja Virumaa poistekoori noormehed. Läti poisid olid pärit Jāzeps Mediņši Muusikakooli poistekoorist ja leedulased nende tuntuimast poistekoorist Ąžuoliukas. Kõrvuti balti heliloojate (Eestist Tobias, Sisask ja Pärt) loominguga, mida dirigeerisid Hirvo Surva, Romāns Vanags ja Vytautas Miškinis, õpiti suvises laagris selgeks niivõrd keeruline ja põnev suurteos nagu seda on Andrew Lloyd Webberi „Reekviem”.
Esimene kontsert Vilniuse Kongresside palees toimus 14. septembril, mis, hoolimata soolasest hinnast, oli rahvast pilgeni täis.
27. oktoobril esineti Riia Toomkirikus, 29. oktoobril Pärnu Kontserdimajas ja 30. oktoobril Tallinna Kaarli kirikus.
Kõigil neil kontsertidel olid kaastegevad Pärnu Linnaorkester (dirigent Jüri Alperten) ning solistid Angelika Mikk ja Mati Turi.
30. oktoobri ennelõunal austas vapraid laulupoisse Vabariigi President hr Arnold Rüütel, kes korraldas Kadrioru lossis 90 osalejale vastuvõtu.
2006. a 2. veebruaril esines poistekoor Kalev Tartu rahu aastapäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Veebruaris toimus veel Estonia kontserdisaalis dirigentidele suur laulupeo seminar, kus poistekooride ja noorte meeskooride repertuaari tutvustas ja laulis ette poistekoor Kalev.
Emadepäeval esineti Estonia kontserdisaalis ja kevadkontsert anti seekord Kumus.
Hooaeg lõppes kontserdireisiga Saksamaale – sihtpunktiks Bonn, kus osaleti II rahvusvahelisel muusikafestivalil CantaBonn.
2006/2007
Vana-Vigala laululaagris sai alguse üle-eestilise neidudekoori Leelo ja poistekoori Kalev meesrühma ühisprojekt „Eesti koorimuusika klassika”, mille kontserdid toimusid Haapsalus ja Tartu II rahvusvahelisel noortekooride festivali galakontserdil Vanemuise kontserdimajas.
Sügisel korraldati avatud kooriproovid poistekooride dirigentidele.
Aprillis esineti Viimsi Lion’s Club’i liikmetele laeval Victoria.
Emadepäeval esineti Pärnu kontserdimajas.
Juunis osaleti Soome-Eesti laulupeol Poris ja juulis X noorte laulupeol „Ilmapuu”. Laulupeotule süütas Kalevi laulja Lauri Lugu, kes oli võitnud poiste solistide lauluvõistluse.
2007/2008
Poistekoor Kalev tutvustas muusikaõpetajatele ja dirigentidele XXV laulupeo poistekooride repertuaari Vana-Vigala laululaagris.
Ühiselt külastati Energiakeskust ja kontserti Kaarli kirikus.
Esinemine Tartu rahu aastapäevale pühendatud kontserdil Vanemuise kontserdimajas.
Maikuus osaleti Belgias Neerpeltis 56. rahvusvahelisel noorte muusikafestivalil, kus saavutati I preemia.
Esineti heategevuskontserdil Viimsis ja traditsiooniliselt emadepäevale pühendatud kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
2008/2009 üles
Koostöös ERSOga kanti ette Camille Saint-Saënsi „Jõuluoratoorium” Tartu ja Pärnu kontserdimajades ja Estonia kontserdisaalis (dirigent Paul Mägi).
Kevadel tähistati poistekoori Kalev 15. sünnipäeva Mustpeade majas.
Esineti emadepäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Osaleti XXV laulupeol „Üheshingamine”.
Juulikuus, pärast laulupidu, osaleti VIII Giuseppe Zelioli koorifestivalil Leccos Itaalias, kust naasti hõbediplomiga.
2009/2010
Dirigendina asus tööle koori endine laulja Kuldar Schüts.
Ühiselt käidi Pääskülas rabamatkal.
Koostöös Järvamaa Poistekoori, Püha Miikaeli Poistekoori ja Nõmme Muusikakooli kammerorkestriga (dirigent Jüri-Ruut Kangur) kanti ette Wolfgang Amadeus Mozarti „Missa brevis” Rapla Maarja Magdaleena kirikus ja Tallinna Jaani kirikus. Solistid olid Kalevi koori lauljad Kaarel Juurma, Mikk Dede, Lauri Lugu ja Ott Kartau.
Jaanuaris esineti Kooriühingu aastakontserdil.
Poistekoori avatud kooriproovides osalesid koorijuhtide täienduskoolitusest osavõtjad.
Aprillis EMLSi poistekooride võistulaulmisel saavutati A-kategoorias I koht.
Maikuus esitati Mozarti „Missa brevist” Paide Püha Risti kirikus.
Juunikuus külastati ühiselt Kihnu saart, kus anti kultuurikeskuses ka väike kontsert saarerahvale.
2010/2011
Oktoobris anti kontsert Tallinna Jaani kirikus koos Järvamaa Poistekoori ja St. Hallvard-guttene poistekooriga Oslost (Norra).
Poistekoori avatud kooriproovides osalesid koorijuhtide täienduskoolitusest osavõtjad.
I advendi kontsert anti Loksa Püha Neitsi Maarja kirikus.
Esineti Tartu rahu tähistamise pidulikul kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Aprillis osaleti XII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2011″ vaimuliku muusika kategoorias.
Kevadkontsert anti Viimsi Püha Jaakobi kirikus.
Esineti emadepäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Juunis osaleti 39. rahvusvahelisel koorikonkursil Olomoucis (Tšehhi), kus koorile omistati vaimuliku muusika kategoorias hõbediplom.
Juulis osales koor XI noorte laulupeol „Maa ja ilm”.
2011/2012
Poistekoori avatud kooriproovides osalesid koorijuhtide täienduskoolitusest osavõtjad.
Koostöös Püha Miikaeli poistekoori ja Corelli barokkorkestriga esitati festivali „Kirikupühad Maarjamaal” raames Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes kontserdid „Jõululugu poistekooriga” (dirigent Martin Sildos). Kavas olid Heinrich Schützi Magnificat SWV 468 ja „Jõululugu” SWV 435
Veebruaris esineti Tartu rahu tähistamise pidulikul kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
Maikuus toimus emadepäevale pühendatud kevadkontsert Hopneri majas.
Juunis osaleti Põhja- ja Baltimaade meestelaulupäevadel Tartus.
2012/2013
Hooaeg algas Oru Külakeskuses, kus anti ka kontsert Oru rahvale.
Oktoobris toimus kontsert Paide Kultuurikeskuses ja ühiskontsert Limburgi Toomkiriku poistekooriga Niguliste kirikus.
Oktoobri lõpul osaleti VIII rahvusvahelisel koorifestivalil Varsovia Cantat, kus saavutati II koht noortekooride kategoorias, lisaks anti kaks kontserti ja esineti festivali lõpetamisel Chopini nim Muusikaakadeemias Varssavis (Poola).
Kalevi poistekoori lauljate näitel tutvustati koorijuhtide täienduskoolitusest osavõtjatele häälemurdes lauljate eripära arvestamist koorilaulus.
Aasta lõpul anti tänukontsert Eesti Meestelaulu Seltsi ja Kalevi poistekoori toetajatele, sponsoritele ning lastevanematele Eesti Teaduste Akadeemia saalis (Toompea muusikasalongis).
Märtsis osaleti Pärnus laste ja noorte muusikafestivalil Muusikamoos, „Perekontserdil Mozartiga” esitati koostöös Pärnu Linnaorkestri (dirigent Jüri Alperten) ja Pärnu Kunstide Maja poistekooriga Mozarti „Missa brevis”, „Laudate Dominum” ja „Ave verum corpus”, solistid Anneliis Volmer, Mikk Dede, Kuldar Schüts ja Ott Kartau.
Aprillis osaleti VI EMLSi poistekooride võistulaulmisel, kus saavutati A-kategoorias III koht.
Maikuus anti emadepäevale pühendatud kevadkontsert Aruküla rahvamajas ja esineti kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
2013/2014
Sügisel salvestati õppematerjalina XXVI laulupeo poistekooride liigilaulud.
Oktoobris peeti laululaagrit Karksi-Nuias ja detsembris Mäetagusel, kus anti laagri lõpus ka kontsert.
Ühiselt külastati Tallinnas Bastioni käike, Oleviste vaatetorni, Eesti Panga muuseumi ja loomaaeda.
9. märtsil esineti EMLSi 25. aastapäeva tähistamise pidulikul kontserdil Estonia kontserdisaalis.
Aprillis peeti laululaagrit Türil, kust on pärit koori dirigent Kuldar. Külastati Ringhäälingumuuseumi, kus sai palju põnevat ka ise teha – kuuldemängu ja reklaami.
Laagri lõpus anti kontsert Türi Kultuurikeskuses.
Maikuus esineme jälle emadepäeval Estonia kontserdisaalis ning tähistame 10. mail oma 20. sünnipäeva kontserdiga Metodisti kirikus ja Tallinna Ülikooli aulas.
Juulikuus peale XXVI laulupeol „Aja puudutus – Puudutuse aeg” osalemist sõidame IV rahvusvahelisele koorifestivalile Istanbulis (Türgi).
Koori kontsertmeister on algusaastatest peale olnud Riina Joller.
Poistekoori tegemistel on silma ja kaamerat peal hoidnud Toivo Rannala.
Koori president on Priit Oks ja koorivanem Kaspar Karner – nad mõlemad on selles kooris laulnud 20 aastat.
Koori dirigendid on 2014. aastal Hirvo Surva, Indrek Vijard, Kuldar Schüts ja koormeister Varje Vürst.
Täname kõiki meie tegevust ja laulu toetamast – eriti kõiki peresid ja muusikaõpetajaid, kes oma laulupoisid laagrisse saadavad.
Ilma teieta poleks 20-aastast poistekoori KALEV!
2014
Jaanuar (17.-19. jaan.) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Veebruar (14.-16. veebr.) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Märts (7.-9. märts) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis,
– 9. märtsil osalemine Eesti Meestelaulu Seltsi 25. aastapäeva kontserdil Estonia kontserdisaalis (kontserdi kunstiline juht Kuldar Schüts)
Aprill (18.-20. aprill) – laululaager 3 päeva Türil
– 19. aprillil Ringhäälingumuuseumi ühiskülastus
– 20. aprillil KONTSERT Türi kultuurikeskuses
Mai (9.-11. mai) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
– 10. mail KALEVI poistekoori 20. aastapäeva KONTSERT
(I osa Metodisti kirikus ja II osa Tallinna Ülikoolis)
– 11. mail esinemine Emadepäevale pühendatud kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis
Juuni (12.-14. juuni) – laululaager 3 päeva Nõmme Muusikakoolis
4.-6. juuli XXVI üldlaulupidu „Aja puudutus. Puudutuse aeg“
21.-26. juuli IV rahvusvaheline koorikonkurss Istanbulis
– II koht folkloori kategoorias
– II koht meeskooride kategoorias
August (18.-22.aug) – laululaager Vana-Vigalas.
September (19.-21.sept) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Oktoober (17.-19.okt) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
November (28.-30.nov) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
(29. nov Robootika ühiskülastus TTÜs)
2015
Jaanuar (9.-11. jaan.) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Koori külastas endine laulja, praegune robootika õpetaja koolis Rasmus Kits, kes tutvustas poistele roboteid ja nendega tegutsemise võimalusi
30. jaanuar – 1. veebruar – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
28. veebruar – 1. märts – laululaager 2 päeva Nelijärvel
Märts (27. – 29. märts) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Koori külastas endine laulja, löökpillimängija Kristjan Jõemägi, kes tõi kaasa erinevais suurustes djembed ning õpetas poistele erinevaid rütme ja metoodikaid selle pilli mängimiseks.
18. aprill – ühine proov koos RO Estonia poistekooriga Tartu festivali suurvormide laulmiseks.
Mai (9.-10. mai) – laululaager 2 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
10. mail esinemine Emadepäevale pühendatud kontsert-aktusel Estonia kontserdisaalis.
20. juuni – rahvusvahelise poistekooride festivali peakontsert Tartu laululaval.
August (17.-21. august) – laululaager Vana-Vigalas
12. september – konkursi koosseisu peaproov Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Poistekoor KALEV saavutas II koha 21.-26. septembril 2015 Paralias (Kreeka) toimunud IV rahvusvahelisel koorifestivalil Music & Sea noortekooride kategoorias ja pääses Grand Prix’ vooru, kus talle omistati eripreemia.
Festivalil osales 17 koori Bulgariast, Venemaalt, Valgevenest, Serbiast, Rumeeniast, Makedooniast, Poolast.
Oktoober (23.-25. okt) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis.
14. november – ühine kontsert TTÜ Akadeemilise Meeskooriga Rakvere Gümnaasiumis.
Detsember (4.-6. dets) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis.
2016
Jaanuar (15.-17. jaan) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Veebruar (12.-14. veebr) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Märts (11.–12. märts) – laululaager 2 päeva Kehra Gümnaasiumis
12. märtsil naistepäevale pühendatud KEVADKONTSERT Kehras
Aprill (22.-23. aprill) – EMLS poistekooride võistulaulmine Viljandi Kesklinna Gümnaasiumis – KALEV saavutas A-kategoorias (klassikaline poistesegakoor) I koha
7. mai – Emadepäevale pühendatud KONTSERT Tallinna Ülikooli aulas.
(2.-4. juuni –poistekooride laager Pärlseljal Pärnumaal.)
August (15.-19. august) – laululaager Vana-Vigalas
Viie vabariikliku noortekollektiivi ühiskontsert 18. augustil.
September (30. sept – 2. okt) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Oktoober (21.-23. okt) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis.
November (25.-27. nov) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis.
Detsember (9.-10.-11. dets) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis.
Sept – dets ettevalmistus 6.-9. jaanuaril 2017 Peterburis toimuvale XI rahvusvahelisele koorikonkursile „Laulud Neeva kohal“.
2017
Jaanuar (5. jaan) – pikk proovipäev Nõmme Muusikakoolis,
õhtul kontsert Nõmme Lunastaja kirikus
6.-9. jaanuaril 2017 Peterburis XI rahvusvahelisele koorikonkursile „Laulud Neeva kohal“.
Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor KALEV (dirigendid Indrek Vijard ja Kuldar Schüts) võitis 6.-9. jaanuaril 2017 Peterburis rahvusvahelise festivali „Youth of the Planet“ raames toimunud XI koorikonkursi „Laulud Neeva kohal“ Grand Prix.
Konkurss toimus Peterburi Riiklikus Akadeemilises Koorikapellis. Kalevi poistekoori kavasse kuulusid teosed Andres Lemba, Pjotr Tšaikovski, Cyrillus Kreegi ja Tom Fettke sulest. Lisaks esines koor Kaasani katedraalis ja lõpetamisel Jaani kirikus.
Koorikonkursil osales akadeemiliste kooride kategoorias 22 koori Valgevenest, Lätist Eestist ja erinevatest Venemaa linnadest.
Žüriisse kuulusid Dmitri Stefanovitš (esimees), Pjotr Potšinštšikov Helsingist, Igor Solovjov, Jelena Ptšelintseva ja Boris Vorontsov.
Veebruar (10.-12. veebr) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Märts (11.-12. märts) – laululaager Nõmme Muusikakoolis
Aprill (28.-30. aprill) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
28. märts – Tallinna Metodisti kirikus toimunud Zürichi poistekoori kontserdi ühiskülastus
13. mai – viie üle-eestilise noortekollektiivi (tütarlastekoor Ilmalilled, neidudekoor Leelo, Eesti Noorte Segakoor, Eesti Noorte Puhkpilliorkester ja poistekoor Kalev) ühine laululaager „Eestimaa atmosfääride“ ühisprooviks.
14. mai – Emadepäevale pühendatud KONTSERT Mustpeade majas (kuulutus)
30. juuni – 2. juuli – XII noorte laulupidu „Mina jään“ – osalemine valikkooride plokis.
August (14.-18. august) – laululaager Räpinas
Viie vabariikliku noortekollektiivi „Eestimaa atmosfääride“ ühisproovid ja ühiskontsert 17. augustil.
September (29. – 30. sept) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Oktoober (20.-22. okt) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis.
November (4.-5. nov) – laululaager 2 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis: viie üle-eestilise noortekollektiivi (tütarlastekoor Ilmalilled, neidudekoor Leelo, Eesti Noorte Segakoor, Eesti Noorte Puhkpilliorkester ja poistekoor Kalev) ühine laululaager „Eestimaa atmosfääride“ ühisprooviks.
5. nov – „Eestimaa atmosfääride“ proovid ja läbimängud koos tehnilise teostusega Nordea kontserdimajas..
Detsember (30.-31. dets) – laululaager 2 päeva Nõmme Muusikakoolis ja enne kontserti läbimängud Nordea kontserdimajas.
31. dets kl 18 „EESTIMAA ATMOSFÄÄRID“ Nordea kontserdimajas.
2018
Jaanuar (19.-21. jaan) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Veebruar (22. veebr) – „Eestimaa atmosfäärid“ Jõhvi kontserdimajas tähistamaks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva
Märts (23.–25. märts) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
Aprill (20.-22. aprill) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
21. aprill – kontserdi „Laulis isa, laulis poega“ ühiskülastus (Metodisti kirikus)
Mai (12.-13. mai) – laululaager ja peaproov emadepäeva kontserdiks Vabaduse väljakul
12. mai – Emadepäevale pühendatud KONTSERT Tallinna Vabaduse väljakul.
16. juuni – EMLS 30. aastapäeva kontsert Kuressaare Lossiplatsil
29. juuli – „Eestimaa atmosfäärid“ Alexela kontserdimajas (rahvusvahelisel koorifestivalil EUROPA CANTAT XX)
September (28.-30. sept) – laululaager 3 päeva Tallinna Saksa Gümnaasiumis
30. sept ERR II stuudios salvestamine:
Toomas Lunge „Teerulli laul“ ja Jalmar Vabarna „Metsa puid raiuma“
13. oktoober – proov meeskoorile Nõmme Muusikakoolis
Oktoober (26.-28. okt) – laululaager 3 päeva Tallinna Nõmme Gümnaasiumis
November (9.-11. nov) – laululaager 3 päeva
Detsember (7.-9. dets) – laululaager 3 päeva
2019
Jaanuar (25.-27. jaan) – laululaager 3 päeva Nõmme Gümnaasiumis
Veebruar (15.-17. veebr) – laululaager 3 päeva Nõmme Gümnaasiumis
25.02 – 3.03 (koolivaheaeg) – meeskoori proov Nõmme Muusikakoolis
Märts (15.-17. märts) – laululaager 3 päeva Nõmme Gümnaasiumis
(30.-31. märts) – laululaager 2 päeva Nõmme Gümnaasiumis
Aprill (11.-12. aprill) – osalemine XVI rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2019“
27. aprill – meeskoor osaleb Tallinna Ülikooli meeskoori 20. sünnipäeva kontserdil Mustpeade majas
Mai (24.–26. mai) – laululaager 3 päeva Nõmme Gümnaasiumis
SUVI
9. juunil KALEVI 25. sünnipäevakontsert Lauluväljaku klaassaalis
28. juuni–1. juuli – rahvusvaheline vaimuliku koorimuusika konkurss Cracovia Sacra Krakowis (Poola)
4.–7. juuli XXVII üldlaulupidu „Minu arm“
AUGUST (20.-22. august) – hooaja algus Räpinas XXXVI koorijuhtide ja muusikaõpetajate seminarlaager
September – laululaager 3 päeva Nõmme Gümnaasiumis
Oktoober – laululaager 3 päeva Nõmme Gümnaasiumis
November – laululaager 3 päeva Nõmme Gümnaasiumis
Detsember – laululaager 3 päeva Nõmme Gümnaasiumis