Uudised

Poiste-solistide võistulaulmine algab taas!

Poiste – solistide võistulaulmine on Eesti Meestelaulu Seltsi üks suuremaid ettevõtmisi poistelaulu valdkonnas, mis on saanud alguse 1998. aastal. Seekordne võistulaulmine toimub  juba 13 korda. 

 Et ettevõtmine on vajalik ja oluline, näitab seegi, et iga korraga on osalejate hulk pidevalt kasvanud. Kui algselt osales võistulaulmisel vaidf 50 noormeest, siis 2019 aastal osales protsessis 550 laulupoissi alates 3 eluaastast kuni 20 aastaste noormeesteni. 2021 aastal tuli rinda pista viirusega, mille tulemusena toimusid nii ellvoorud kui ka poolfinaalid videovoorudena ning solistide osalus oli väiksem.

Loodame, et sel aastal on meie võistulaulmine taas tuure võtmas ning kõik poisid leiavad tee toredale üritusele. 
Eraldi poistele toimuval võistulaulmisel arvestame poiste üldist arengutaset ning vanuserühmade paika panemisel võtame aluseks just poiste hääle võimalused. Kindlasti on see üheks oluliseks detailiks häälemurdes olevatle ja häälemurde läbinud noormeestele.

Poiste – solistide võistulaulmine saab alguse alates veebruarist toimuvate maakondlike eelvoorudega, kust iga vanuserühma parimad saavad võimaluse laulda võistu kahes piirkondlikus voorus, mis toimuvad 25.-26. märtsil Tallinnas Nõmme Majas ja 1.-2. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Lõppkontsert koos 36 Eesti parima noore solistiga vanuses 7 – 20 eluaastat ja sümfooniaorkestriga Ventum toimub 20. mail Viimsi Artiumis.   

Täpsem info võistualmise kohta EMLS koduleheküljel – tööplaan/poiste-solistide võistulaulmine 2023