Uudised

Poistekooride laager Kurgjärvel

9.-11.juunini toimus Kurgjärvel iga-aastane Eesti Meestelaulu Selsti poistekooride laulu – ja spordilaager, kus osales 13 poistekoori kokku 250 osalejaga.

Seekordne laager oli seotud kooliolümpiamängudega ning kandis nimetust “TEAN.TUNNEN.OSKAN”. Olümpiamängude raames toimusid kooridevhelised jalgpalli, rahvastepalli, kiiksuga korvpalli ja vaibavõrkpalli võistlused ning mõõtu võeti oskuste mitmevõistluses, kus kasuteguriks oli nutikus, loovus ja meeskonnatöö. Lisaks sportlikele tegevustele toimus ka kooridevaheline olümpia-alane viktoriin ning kahe päeva vältel oli võimalus joonistada olümpiamängude maskotti, tutvuda Olümpiaakadeemia stendidega ning tegeleda puidutööga. 

Laager algas avatseremooniaga kus masti tõsteti nii Eesti Meestelaulu Seltsi kui ka Olümpiamängude lipp, milleks au oli eelmise aasta laagri võitjatel – Võru Kesklinna Kooli poistekoor ja Rakvere Reaalgümnaasiumi poistekoor. Toimus ühsilaulmine, parimate lauljate tänamine ning üllatus, mida pakkus slackliner Kristjan Kullamaa 10 m kõrgusele astatud kummidel. Oli meeliülendav vaatepilt. Avatseremoonia lõpetas Abja Gümnaasiumi poistekoori laulja Brait Pärniku lõõtsal.

Avalöök antud ning laager võis alata. Laagripäevad algasid hommikuvõimlemise ja karastava suplusega järves, mida nautisid poisid kõige enam, sest just laagri ajaks jõudsid kohale imelisуd suveilmad koos sooja päikesega. Rõõmu, naeru ja lusti jagus päeva igasse hetke. Vaatamata sellele, et päevad olid väga tihedad  ning võistlused järgnesid võistlustele, leidsid poisid alat aega ühe supluse tegemiseks, et end veidi karastada ja siis taas edasi toimetada.

Esimene olümpiateemaline laagripäev lõppes lustaka isetegevuskonkursiga Eesti populaarsemate saadete, serjaalide ja filmide teemal, mis tuli esitada lauludes või muusikat kasutades. Esitused olid väga nutikate lahendustega ning äratundmisrõõmu pakkuvad. 

Olümpiamänmgude teine päev algas kooridevahelise mitmevõistlusega kus igal võistkonnal tuli osaleda üheksas tegevuses. Lisaks nutikatele võistlustele olid kaasatud ka Kaitseliidu, Pääste ja Punase Risti inimesed, kes jagasid poistele teadmisi kuidas saada hakkama keerulistes olukordades ning kuidas ennast ja teisi aidata. Toimus ka valikorienteerumine, rivilaulude õppimine, olümpiateemaline viktoriin ning kohtumine Anti Saarepuuga.

Olümpiateemaline laager lõppes autasustamisega, mida saatis tugev vihmasadu nja äike. Poisse aga miski ei häirinud ning rõõmu jagus kuni lagri lõpuni.

Aitäh teile laulupoisid, dirigendid ja saatjad ning minu hea abiline ANU, tänu kelle abile kõik ka toimuma sai.
EMLS poistekooride laulu – ja spordilaagri parimateks koorideks oli SAUE POISTEKOOR ja KOSE GÜMNAASIUMI POISTEKOOR.

Tulemused:
Vaibavõrkpall:
I koht SAUE POISTEKOOR, II koht VÕRU KESKLINNA KOOLI POISTEKOOR, III koht KUUSALU KESKKOOLI POISTEKOOR
Kiiksuga korvpall:
I koht ABJA GÜMNAASIUMI POISTEKOOR II, II koht TARTU VEERIKU KOOLI POISTEKOOR, III koht SAUE POISTEKOOR II. Suurte kategooria – I koht SAUE POISTEKOOR, II koht VÕRU KESKLINNA KOOLI POISTEKOOR
Rahvastepall:
I koht VÕRU KESKLINNA KOOLI POISTEKOOR, II koht SAUE POISTEKOOR, III koht VÄNDRA GÜMNAASIUMI POISTEKOOR
Isetegevuskonkurss:
I koht KOSE GÜMNAASIUMI POISTEKOOR, II koht SAUE POISTEKOOR, III koht HIIUMAA POISTEKOOR, 4. koht KUUSALU KESKKOOLI POISTEKOOR
Jalgpall:
I koht VÕRU KESKLINNA POISTEKOOR, II koht KOSE GÜMNAASIUMI POISTEKOOR, III – 4. koht KUUSALU KESKKOOLI POISTEKOOR ja VILJANDI Jakobsoni Kooli poistekoor MULGI-JÕMMID
Püramiidi ladumine topsikutega:
I koht KOSE GÜMNAASIUMI POISTEKOOR

 

EMLS poistekooride laagrit toetasid:

Urmas Vahur

 

Eesti Olümpiaakadeemia