Uudised

Pärnu meeste laul vääris kõrgeimat tunnustust

27.-29. mail toimus Leedus, Vievises kooride konkurss-festival “Meie laulus 2022” /CHOIR FESTIVAL-COMPETITION “IN OUR SONGS” („MŪSŲ DAINOSE 2022“) kus Eestit ja Eesti Meestelaulu Seltsi esindas Pärnu Mihkel Lüdigi nimeline meeskoor saavutades ilmaliku ja vaimulikulaulu kategoorias I koha. 

Mihkel Lüdigi nimelise Meeskoori teekond konkurss-festivalile algas 27. mai hommikul, mil alustasime oma teekonda Leetu konkurss-festivalile, kus osalesime esimest korda. Saabusime Vievisesse 27. mai õhtuks, mil oli planeeritud ka Pärnu M. Lüdigi nim. Meeskoori kontsert uhiuues Vievise Kultuurimajas, mille avamistseremoonia ei olnud veel toimunud.

Meeskoori kontsert kestis kokku üks tund ja kümme minutit ning koorilauludele natukest vaheldust pakkudes, mängis Margus Luur lõõtspillil eesti rahvamuusikat ning rääkis mõne sõnaga publikule meie rahvapilli kujunemisest ja pilli ehitusest. Meeste jaoks oli midagi täiesti uudset (ja võib-olla oli see neile ka veidi raske) praktiliselt otse bussist lavale minna ja täispikk kontsert anda, aga mehed olid tublid ja said sellega hästi hakkama.

Meeskoori liikmete täielikku pühendumist meeskoori tegevuse jätkusuutlikusse ja konkursil parimate tulemuste saavutamiseks näitas ka Avo Mändmaa pühendunud otsus otse arsti vastuvõtult Tallinnast lennukiga Leetu järele lennata, sest ta ei tahtnud jätta konkursil omalt poolt panustamata. Avo otsus lennukiga Vilniusesse järele lennata päädis sellega, et saime oma ühe esimese tenori kella 22-ks kätte.

Järgmisel päeval, 28. mail, oli konkurss kahes kategoorias: hommikul kell 10 algas ilmaliku muusika konkurss Vievise gümnaasiumis ja kella 13-st algas vaimuliku muusika konkurss kohalikus kirikus. Meeskoor osales mõlemas kategoorias. Konkursi päeva õhtul oli planeeritud konkursi ja festivali kooride ühislaulupidu. Laval oli üle 600 laulja. Mihkel Lüdigi nimeline Meeskoor oli samuti palutud sellel laulupeol kahe lauluga esinema. Meeskoori esituse võttis kogu lauljate seltskond ja publik vaimustusega vastu.

Peale väikest 1,5-tunnist laulupidu toimus autasustamine. Suur oli meie üllatus kui meeskoor saavutas mõlemas kategoorias I koha. Vaimuliku muusika konkursil ei eristatud kooriliike – kõikide kooride hulgast valiti parim.

Vaimulkul konkursil esines meeskoor viimasena ja juba peale teist laulu (Peep Sarapik „Rukkivihud rehe all“) soovis publik plaksutama hakata, kuid oli veel vaja laulda Caccini „ Ave Maria“. Peale esinemist oli väga tugev aplaus ja tänu publiku poolt. Kontsertmeistriks oli Tiia Hermann, kes on meeskoori kontsertmeister juba 20 aastat ja dirigendiks Evelin Mei, kellel 2023 täitub meeskoori juhatamisest 30 aastat.

Meeskoor saavutas ilmalikus ja vaimulikus kategoorias I kohad
Grand Prix saavutas Vilniuse Maaülikooli segakoor

Zürii koosnes: Esimees Rasa Gelgotiene – dirigent
Liikmed: Kastytis Barisas- dirigent
Dainius Pulauskas – pianist- helilooja
Jolanta Milišauskaite- Pulauskiene – muusik

29. mail oli võimalus esineda veel Trakai lossis nii nende väikeses kontserdisaalis, kus katsetasime head akustikat, lauldes P. Uusbergi „Mis on inimene“

Kell 11.00 algas meie pikem esinemine lossi hoovis. Ka see väike vabaõhukontsert läks menukalt.
Koju sõites oli väga hea tunne, et me olime Eestit ja Pärnut väga hästi esindanud.

Kirja pannud Mihkel Lüdigi nimelise Meeskoori dirigent Evelin Mei