Uudised

Parimad meeshääled selgunud

Eile, 30. mail oli Tamsalu Kultuurimajas ja live ülekandena võimalik saada osa suurepärasest muusikaelamusest, mida pakkusid meile 30 parimat meeshäält. Jaanuarist Eesti maakondadest alguse saanud Eesti Meestelaulu Seltsi XII poiste-solistide võistulaulmine, mis seoses piirangute ja viiruse levikuga oli sunnitud toimuma demovoorudena, sai imelise lõpu reaalse kontserdina.

Lauljaid hindas professionaalne žürii, helilooja ja koorijuht ANDRES LEMBA, Rahvusooper Estonia solist RAIKO RAALIK, helilooja, koori- ja orkestrijuht ja lauluõpetaja RIIVO JÕGI, koorijuht ja muusikapedagoog ELO ÜLEOJA ja laulja, The Voice of Finland 2021 semifinalist SIRET TUULA, kes kuulutasid välja iga vanuserühma laureaadi. Kõiki laureaate auhinnati jalgrattaga, mida on läbi aegade traditsiooniliselt toetanud Haridus ja Teadusministeerium.

XII võistulaulmise 2021 laureaadid:
kuni 5 aastased poisid, JOSTEN IGNAHHIN (Hiiumaa) juhendaja Rita Lepland
“PAJUPILLI POLKA” muusika ja tekst Maria Wunderlich
6-7 aastased eelkooliealised  poisid, JOONAS MIKK (Harjumaa) juhendaja Mariliis Kreintaal
“TAMMETÕRU LAUL” muusika ja tekst Sirje Toompere
7-9 aastased kooliealised poisid, TRISTAN ERIK TEINISTE (Tartumaa) juhendaja Kärt Sepp
“MESIMUMM” muusika ja tekst Joel Steinfeldt
10-11 aastased poisid, LUCAS CHRISTOPHER VAREMA (Tallinn) juhendaja Kärt Anton
“TUULTE VÄRVID” muusika Alan Menken, tekst Stephen Schwartz (tõlke autor teadmata)
12 aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni, OLIVER KEEL (Võrumaa), juhendaja Maire Nirk
“SIIN TA ON, SEE MINU KODU” muusika Piret Rips-Laul, tekst Leelo Tungal
kuni 16 aastased häälemurde läbiteinud noormehed, KARL-VAHUR VINGISAAR (Viljandi), juhendaja Maarika Reimand
“PÄIKE IKKA PAISTMA JÄÄB” muusika ja tekst Kustas Kikerpuu
17-20 aastased noormehed, MIKK KAASIK (Tartumaa), juhendaja Ingrid Otti
“TÕOTUS” muusika ja tekst Mikk Kaasik

Juba kolmandat korda ehk alates 2017. aastast on lõppkontsert toimunud koostöös orkestriga VENTUM, mis on andnud võistulaulmisele uue hingamise ning ainulaadse võimaluse igale finalistile laulda suurel laval suure orkestri saatel. Nii lauljate, juhendajate ja ka vanemate siirad tänusõnad olid tõestuseks, et selline korraldus on oluline noorele muusikule kuid kindlasti ka emotsionaalselt suur elamus publikule. Orkestrit juhendab dirigent Edmar Tuul.

Südamest tulevad tänusõnad kuuluvad kõigile toetajatele, kelleks olid Tapa Vallavalitsus, Tapa Valla Kultuurikeskus, Eesti Kultuurkapital, Rahvakutluuri Keskus regionaalse kultuuritoetuse programm, Is Music Teams, Droon.ee, Remonidekspert, Urmas Vahur, Enn Kunila, Eesti Politseimuuseum, Rakvere Linnus ja Tamsalu Kultuurimaja töötajad, kelle suurepärane koostöö ja panus aitasid kaasa kontserdi heaks toimumiseks. 

Kohtumiseni juba 2023 aatsal!