Uudised

Palju õnne Hirvo Surva ja Kadri Hunt

Eile, 24. oktoobril andis Riho Pätsi Koolimuusika Fond üle hõbemärgi ja stipendiumid muusikahariduse edendajatele. Kõrge tunnustuse pälvisid Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees HIRVO SURVA, helilooja ja Eesti Meestelaulu Seltsi liige KADRI HUNT, muusikaõpetaja Kaie Mägimets ja puhkpilliõpetaja Aigar Kostabi. 
Eesti Meestelaulu Selts õnnitleb laureaate!

Tallinna Ülikooli juurde asutatud fond alustas tegevust 2002. aastal eesti koolimuusika rajaja, helilooja ja muusikateadlase, publitsisti ja koorijuhi Riho Pätsi mälestuse jäädvustamiseks ning tema elutöö teadvustamiseks tänapäeval. Riho Päts oli meie koolimuusika liikumise suur algataja ja mitmekülgne arendaja uuendusmeelse pedagoogina, sellele pühendunud heliloojana, muusikateadlasena ja oma aja erudeerituma kirjamehena. Hoolimata aegade möödumisest väärib Riho Pätsi elutöö teadvustamist ka käesoleva sajandi teisel aastakümnel ning edaspidigi. Nii on koolimuusika fond selle parim täidesaatja. Riho Pätsi muusikahariduslikest töödest, tema koostatud koolilaulikutest-õppematerjalidest ning muusikaloomingust leiab tänagi huvipakkuvat ja üllatavat, kuigi maestro end vaid “pühapäevaheliloojaks” pidas ja oli oma muusika valdavalt lastele ning noortele adresseerinud.

Riho Pätsi Koolimuusika fondi tegevust on toetanud Haridus- ja teadusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Koolibri Kirjastus, Eesti Autorite Ühing ja Eesti Kultuurkapital. Alates 2005. aastast juhib selle tegevust filosoofiateaduste doktor Inge Raudsepp. Austamisele on kutsutud Riho Pätsi tütar, meie nimekamaid klaveripedagooge ja muusikakriitikuid Leelo Kõlar.

http://www.kooriyhing.ee/uudised/1108/riho-pätsi-koolimuusika-fond-tunnustas-24-oktoobril-silmapaistvaid-muusikahariduse-edendajaid