Uudised

Kuue meeskoori kontsert

14. juunil kell 19.00 astuvad Estonia kontserdisaalis üles kuus Eesti kontsertmeeskoori ja pea 200 meeslauljat, et esitada Gustav Ernesaksa, Eduard Tubina, Veljo Tormise, Valter Soosalu jt heliloojate loomingut.

“Kuue meeskoori kontsert” on mõtteline jätk möödunud aastal esimest korda aset leidnud “Viie meeskoori kontserdile”, mis toimus ühislaulmise “KoduLootus” raames. 2022. aastal toimunud ühislaulmise “KoduLootus” üks kunstilistest juhtidest ja Tallinna Ülikooli Meeskoori dirigent Külli Kiivet: “Suure meeskoori kõla on midagi väga unikaalset ja nii suurt koosseisu –  kuut meeskoori korraga –  ei kuule just sageli koos laulmas. Ma väga ootan seda suure meeskoori kõla. Ja kuigi laval saab olema palju mehi, siis ütleksin, et nõnda suure meeskoori puhul on kõige inspireerivamaks nende piano, mitte forte. Lisaks sellele saab eelseisval kontserdil kuulda tipptasemel meeskoore, millest kõigil on oma väljakujunenud koorikõla, nende repertuaar on kaalukas ning esinejad laulavad hästi, nii et see on kindlasti inspireeriv ka noorte lauljate jaoks.”

Kontserti korraldab Eesti Meestelaulu Selts, mis tähistab “Kuue meeskoori kontserdiga” oma 35. tegevusaasta algust. “35. tegevusaastal on meie jaoks oluline hoida meestelaulu traditsiooni, siduda jätkuvalt noorte- ja meestelaulu, sealhulgas ühendada poiste- ja meeskoore võistu- ja ühislaulmiste kaudu. Kui möödunud aastal toimus esimest korda “Viie meeskoori kontsert”, siis lavalt peegeldus selgelt, et tehakse õiget asja, õige tundega ning ollakse osa millestki väga unikaalsest. Nii suures kollektiivis koos laulmine on midagi haruldast ja võimsat. Eesti Meestelaulu Seltsil on siiralt hea meel alustada selle kontserdiga oma 35. tegevusaastat,” kommenteerib eelseisvat kontserti EMLSi eestvedaja Indrek Vijard.

Parimaid laule meeskooride laulurepertuaarist esitavad:

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor
dirigendid Valter Soosalu, Heldur Harry Põlda

Tartu Akadeemiline Meeskoor
dirigendid Kuno Kerge, Made Ritsing

Tallinna Ülikooli Meeskoor
dirigendid Indrek Vijard, Külli Kiivet

Inseneride Meeskoor
dirigendid Kuldar Schüts, Ülle Abner

Teaduste Akadeemia Meeskoor
dirigendid Andrus Siimon, Igor Nikiforov

Rahvusooper Estonia noormeestekoor
dirigent Hirvo Surva

Kontserti toetavad Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Piletid müügil fienta.com
OSTA PILET SIIT