NOORMEESTEKOORID

 

Püha Miikaeli Noormeestekoor

Dirigent Kadri Hunt
Dirigent Karin Veissmann

Koor on moodustunud Püha Miikaeli Poistekoori juurde seoses noortelaulupidudega, kus poistekooride meeshääled on juba varasemalt osalenud ka noortemeeskooride liigis. 2023. aasta laulupeo “Püha on maa” repertuaari ettevalmistamine innustas noormehi sedavõrd, et juba 2023 kevadel astuti meeskoorina avalikult üles – Estonia kontserdisaalis toodi ettekandele oma koori laulja Georg Jakob Salumäe uudisteos Hando Runneli tekstile: “Eriline”. Ka 2023 septembris sai uus õppeaasta Mustpeade majas värske meeskoori lauluga avatud.

Hetkel laulab Püha Miikaeli Noormeestekooris 31 lauljat vanuses 13 – 19. Koor jätkab Miikaeli poistekoori traditsioone – keskendutakse ajaloolisele ja tänapäevasele kirikumuusikale, sealhulgas gregooriuse laulule, kavas on ka rahvalaule ja Eesti koorimuusikat. Koori hääleseadja on Alar Haak.

Kava
Gregoriaani responsoorium – Ingrediente Domino
Ole Gjeilo – Ubi caritas
Kadri hunt / Leelo Tungal, rahvaluule – Üte taadi tammekese

Kadri Hunt
Kadri Hunt juhatab Püha Miikaeli Poistekoori alates 1995.aastast. Miikaeli poistekoor on võtnud osa mitmetest esiettekannetest, saavutanud auhinnalisi kohti rahvusvahelistel konkurssidel (viimati kuldmedal rahvusvahelisel koorikonursil Bratislavas 2022) ning salvestanud kolm CD-plaati.
Alates 1998 on Kadri Hunt Eesti Raadio Laste Laulustuudio peadirigent. Ta on juhendanud õpitubasid ja ühislaulmisi mitmetel koorifestivalidel nii Eestis kui kaugemal (viimati Balti muusika ateljee Europa Cantat Junioril Belgias 2023),
Kadri Hunt on juhatanud mudilaskoore, lastekoore ja ühendkoore mitmetel ilmalikel ja vaimulikel laulupidudel. Laulupidudel on kõlanud ka mitmed tema kirjutatud ja arranžeeritud koorilaulud.
Alates 1997. aastast laulab KH sakraalmuusika ansamblis Heinavanker, alates 2001. aastast ka gregoriaani ansamblis Vox Clamantis. Ta on erinevate muusikakollektiivide koosseisus andnud kontserte paljudes Euroopa riikides, USA-s, Kanadas, Austraalias, Hiinas ja Jaapanis.
Kadri Hundi diskograafia laulja, dirigendi ja heliloojana ulatub ca 50 nimetuseni.

Karin Veissmann
Karin Veissmann on olnud aastatel 1995 – 2000 ja alates 2014. aastast praeguseni Püha Miikaeli poistekoori dirigent. Ta on dirigeerinud ka lastekoori “Pöial-Liisi”, segakoori “Endla” ja Pärnu Kunstide Maja poistekoori ettevalmistuskoori. Karin Veissmann on töötanud muusikateooria ja muusikaajaloo õpetajana, aastatel 2009 – 2013 oli ta Pärnu Muusikakooli direktor. Alates 2013. aastast on ta Vanalinna Hariduskolleegiumi direktori asetäitja huvihariduse alal. Alates 1989.aastast kuni tänaseni laulab Karin Veissmann sakraalmuusika ansamblis “LinnaMuusikud”.

 

Saue Noorte Meeste Koor

Dirigent Elviira Alamaa

Saue Noorte Meeste Koor on loodud 2010. aasta sügisel Saue Poistekoori ridadest välja kasvanud noormeestest. 2012. aastal osaleti EMLS korraldatud vabariiklikul noorte meeskooride võistulaulmisel ja 2018. aastal EMLS korraldatud meeskooride ja noormeestekooride konkursil, kus oma kategoorias saavutati mõlemal korral II koht.

Koor on osalenud EMLS-i laulupäevadel ja laulupidudel. Traditsiooniks on saanud korraldada 2 korda aastas laululaagrit Padisel Kallaste talus. Koos Saue Poistekooriga on osaletud mitmel festivalil ja kontsertreisil Itaalias, Leedus, Soomes, Rootsis, Prantsusmaal, Ungaris. Koori dirigent on Elviira Alamaa, koormeister Mihkel Alamaa ja kontsertmeister Priidik Purga.

Kava
Elviira Alamaa / Priidu Beier – Meie
Eduard Tubin / Friedrich Kuhlbars – Õhtulaul
Priit Pihlap / Juhan Sütt / seadnud Evald Raidma – Kuninganna / kitarril Armin Orgla