A-KATEGOORIA MEESKOORID

 

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor

Peadirigent Valter Soosalu
Dirigent Heldur Harry Põlda

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor (TAM) on 1945. aastal loodud aktiivsete noorte meeste koor, kes naudivad laulu ja armastavad seda pakkuda ka oma kuulajatele. TAMi missiooniks on lauluvendade arendamine TAMi põhiväärtuste vaimus, koorimuusika populariseerimine Eestis ning Eesti kui unikaalsete koorilaulu traditsioonidega maa tutvustamine maailmale. Kõiki traditsioonilisi kontserte ja üritusi viiakse läbi pidades silmas viite koori põhiväärtust: akadeemilisus, organiseeritus, publikukesksus, laulukvaliteet, vaimukus.

Aastate kestel on TAMil olnud kuus peadirigenti: Arno Kallikorm, Harald Uibo, Ants Üleoja, Jüri Rent, Peeter Perens ja alates 2020. aastast Valter Soosalu. Nende kõrval on meeskoori ees dirigentidena olnud Anne Dorbek, Ants Soots, Raul Talmar, Madis Kareda, Siim Selis ja alates 2020. aastast Heldur Harry Põlda.

Meeskoori repertuaari mahub lai valik nii kodumaiste kui ka välisheliloojate loomingut. Viimastel aastatel on peetud eriliselt au sees oma auliikmete Ester Mägi ja Veljo Tormise repertuaari, kelle teosed kõlavad ka konkursi kavas. Lisaks meeskoori klassikale on koor esitanud arvukalt uudisteoseid, mille ta on erinevatelt eesti heliloojatelt aastate jooksul tellinud. 

TAM on edukalt osalenud paljudel nimekatel koorikonkurssidel, Austrias, Lõuna-Koreas, Iirimaal ja Soomes; teinud koostööd paljude nimekate professionaalsete muusikute ja orkestritega ning andnud välja ohtralt helikandjaid. Lisaks muusikalistele väljakutsetele on meeskoori eestvedamisel taastatud aastatel 1965-1977 Nõmme pargis asuv Glehni loss. Tänane TAM jätkab igati elujõulise koorina, kellega igal aastal liitub kümmekond noort laulumeest. Meeskoori tegemistega saab end kursis hoida sotsiaalmeedias ja kodulehel www.meeskoor.ee.

Kava

Ester Mägi / Juhan Liiv –  Isamaa
Veljo Tormis / Kalevala – Tormise mere loits (Incantatio maris aestuosi)
Valter Soosalu / Juhan Viiding – Me peame looma sillad

Valter Soosalu

Koori peadirigent Valter Soosalu on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hirvo Surva dirigeerimisklassis. Lisaks TAMile on Valter aastast 2018 ka kammerkoori Kolm Lindu dirigent. Segakooride dirigendina on Valter osalenud 2017. aasta noorte- ning 2019. aasta üldlaulupeol, segakooride liigijuhina 2023. aasta noorte laulupeol. Tuleval üldlaulupeol (2025) on Valter Soosalul kanda juba meeskooride liigijuhi roll. Lisaks koorijuhtimisele on Valter Soosalu klahvpillimängija ja laulja ansamblis Põhja Konn, mille debüütalbum “Põhja Konn” ilmus 2016. aasta lõpus ning  teine album “Hetk. Inspereeritud Tüürist” ilmus 2019. aasta lõpus.

Heldur Harry Põlda

TAMi dirigent Heldur Harry Põlda on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja London Guildhall School of Music & Drama klassikalise laulu eriala. Aastast 2020 on Heldur Harry Rahvusooper Estonia solist.

 

Inseneride Meeskoor

Dirigent Kuldar Schüts
Dirigent Ülle Abner

Inseneride Meeskoor moodustati 24. novembril 1987. aastal. Alates 2006. aasta jaanuarist on koor Tallinna Tehnikaülikooli kultuurikeskuse liige.

Koor esindab põhiliselt meestelaulu klassikalisemat poolt, kus repertuaar on kestvam ja valitum, kuid laulude varasalves ei puudu ka kergemuusika klassikasse kuuluvad lood, sh Raimond Valgre laulude töötlused, spirituaalid, barbershop ja laulud lõõtspillide saatel. Koori repertuaarivalik on salvestatud 7-le CD helikandjale, neist viimane „Imelik masin“ tuli välja käesoleva aasta kevadel, tähistamaks koori 35-ndaks sünnipäeva.

Inseneride Meeskoor on osalenud kodumaistel ja mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel. Ette on näidata esikohad 1990.aasta Riva del Garda ja 1995. aasta Viini Fr. Schuberti nimeliselt kooride konkursilt, 1991. aasta ja 1998. aasta Tallinna võistulaulmistelt ning rida teisi auhinnalisi kohti, neist viimati teine koht 2008. aasta Tallinna koorikonkursilt.

Koor on osalenud kõikidel üldlaulupidudel.

Koori juhatas alates asutamisest Ants Üleoja, praeguses staatuses Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitprofessor. Alates 20.11.2016 on koorijuht ja peadirigent Kuldar Schüts, kes õppis dirigeerimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ants Üleoja juhendamisel. Abidirigendina tegutseb Ülle Abner.

Kava

Eduard Tubin / rahvaluule – Karjase laul
Tõnu Kõrvits – Laulud Dolorese lauluvihikust / III osa Kuu
Veljo Tormis / Kanteletar 1:90 – Väinämöise tarkussõnad
Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Veljo Tormis / eesti rahvaviisi motiivil – Pärismaalase lauluke

 

Akadeemiline Meeste Lauluselts

Dirigent Laine Randjärv

Tallinna meeskoori Akadeemiline Meeste Lauluselts tegevus sai alguse 2015. aasta 22. novembril, mil koguneti Audentese kooli saali ühe sõpruskonna initsiatiivil, et laulda meeleolukaid lugusid kergemuusika klassikast. Tuldi kokku pühapäevalauljatena. Proovide edenedes oldi aga juba paari kuu pärast valmis ülesastumiseks ning koori esimene avalik kontsert kõlas juba Sõbrapäeval, 13. veebruaril 2016. aastal.

Täna toimuvad meeskoori proovid Tallinna Tehnikakõrgkooli aulas. Oleme TTKK-le tänulikud külalislahkuse ja mõnusa koostöö eest.

Igal hooajal oleme püüdnud leida erinevaid põnevaid projekte, kavades on lugusid jazzist, evergreen meloodiatest kuni Eesti meeskoorimuusika klassika ja ooperikoorideni. Igal aastal valmistame ette vähemalt kaks erinevat kava. Koostööd on tehtud mitmete kooridega, näiteks Tartu Meeskooriga Akadeemiline Emajõgi, Tartu naiskooridega „Emajõe Laulikud“ ja „Omal Viisil“ ning Suurupi naiskooriga Meretule. Lauldud on nii Tallinna kui Tartu kontserdisaalides ja kirikutes.

Hea meelega osaleme laulupäevadel mitmetes Eestimaa paikades: Saaremaal meeste laulupäevadel, Võrumaal koos naiskooridega, Tartumaal Haaslaval jm. Suur vaimustus ja kaasalaulmise rõõm haaras meid 2019. aasta Juubelilaulupeol.

Lauluseltsis on mehi erinevatest generatsioonidest ja erineva koorilaulu kogemusega. Karmid koroona-aastad meid ei heidutanud, rasked ajad pigem liitsid ja andsid aega tulevikuks atra seada. Kindlal kohal koori traditsioonide seas on igasuvised sportlikud „Haugi Mängud“, kuhu tullakse koos peredega ning mis tähistavad uue hooaja algust.

EMLS korraldatud võistulaulmisel oleme osalenud 2018. aastal, toona saavutasime B-kategoorias III koha, jagades seda Meeskooriga Forestalia. A-kategoorias osaleme esmakordselt.

Kava

Gregoriaani koraal – Ave Maria
Jakob Arcadelt / tekst pühakirjast – Ave Maria
Konstantin Türnpu / Lydia Koidula – Meil aiaäärne tänavas
Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Tõnis Kaumann / Tõnis Kaumann – Ärategemise laul 

Laine Randjärv

Dirigent Laine Randjärv (1964) on lõpetanud professor Kuno Arengu dirigeerimisklassi 1989. aastal ning kaitsnud muusikamagistri kraadi 1996. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

 

Tartu Akadeemiline Meeskoor

Dirigent Kuno Kerge
Dirigent Made Ritsing

Tartu Akadeemiline Meeskoor (TAM) sündis dirigendi ja helilooja Juhan Simmi üleskutsel juba 1912. aastal ja on vanim järjepanu tegutsenud Eesti meeskoor. Koor ühendab akadeemilise taustaga lauluhuvilisi sõpruses ja muusikas, püüeldes pidevalt üha kõrgema kunstilise taseme poole. Hetkel laulab TAMis aktiivselt ca 50 meest, kelle seas on nii Tartu ülikoolide üliõpilasi, vilistlasi, õppejõude kui ka teiste elualade esindajaid.

TAMi repertuaar on mitmekülgne – lauldakse palju Eesti koorimuusika klassikat, tähtis koht on pärimusmuusikal, ent kuulda võib ka välismaa heliloojate kooriloomingut ning kergemuusika seadeid. Koori südameheliloojateks on kujunenud Gustav Ernesaks, Veljo Tormis ja Pärt Uusberg. Paljud koorile armsad laulud ja seaded pärinevad koori eelmise peadirigendi Alo Ritsingu sulest.

Igal lauluhooajal on TAMile olulised traditsioonilised kontserdid ja ühistegevused teiste kooridega, kuid kahtlemata ollakse avatud ka uusalgatustele ning põnevatele väljakutsetele. Viimasel ajal on koor muuhulgas jõudnud edukalt osaleda koorikonkurssidel Austrias ja Hispaanias. Kõige rohkem hindab meeskoor aga saavutust 2018. aasta novembrist, mil tihedas konkurentsis pealinna meeskooridega saavutati Eesti meeskooride võistulaulmisel A-kategooria võit ehk üldvõit.

2017. aastast on koori peadirigent Kuno Kerge, kes päris mantli oma esimeselt õpetajalt maestro Alo Ritsingult, kelle käe all õitses ja säras koor kokku 54 aastat. Koori kunstilist taset aitab hoida ja arendada ka dirigent Made Ritsing.

Kava

Mart Saar / rahvaluule – Küll ma laulaks
Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Cyrillus Kreek / rahvaluule / seadnud Riho Esko Maimets – Mis sa sirised, sirtsukene
Gustav Ernesaks / Juhan Smuul – Laine tõuseb, laine vaob

Kuno Kerge

Kuno Kerge lõpetas magistriõpingud 2017. aasta kevadel Ants Sootsi dirigeerimisklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Sama aasta kevadel valiti ta Tartu Akadeemilise Meeskoori peadirigendiks.

Meeskooride järelkasvu eest hoolt kandvana näeb Kunot täna ka mitme poistekoori eesotsas, tänu millele on üha enam noormehi leidmas tee laulmise juurde.

2017. aasta suvel debüteeris Kuno XII noorte laulupeol „Mina jään“ meeskooride dirigendina. 2019. aasta suurel juubelilaulupeol „Minu arm“ juhatas ta mees- ja poistekoore. 2018. aasta suvel Tartus toimunud Baltimaade üliõpilasfestivalil Gaudeamus oli Kuno aga laulupeo kunstiline juht ning 2023. aasta noorte laulupeol noormeeskooride liigijuht.

 

Rahvusooper Estonia Noormeestekoor

Dirigent Hirvo Surva

Rahvusooper Estonia poistekoori asutas 1971. aastal professor Venno Laul Riikliku Akadeemilise Meeskoori poistekoorina, hiljem kandis see üle kümne aasta ka Eesti Poistekoori nime. Alates 1997. aastast kuulub koor Rahvusooper Estonia koosseisu ning aastal asus kunstilise juhi ja peadirigendina ametisse Hirvo Surva.

Rahvusooper Estonia poistekoor töötab kooristuudiona, millel on neli koosseisu: põhikoor, noormeestekoor ja kaks õppekoori – Jukud ja Juhanid. Põhikoor töötab klassikalise segakoori printsiibil ning häälemurde läbinud poisid jätkavad laulmist tenorite või bassidena ja liituvad ühtlasi ka noormeestekooriga.

Koori tegevuse peamised eesmärgid on eesti poiste- ja meestelaulu traditsioonide edendamine ja tutvustamine, lauljate vokaalsete ja muusikaliste oskuste arendamine ning nende vaimsete väärtushinnangute kujundamine.

Kooril on suuri teeneid eesti koorimuusika tutvustajana ja klassikalise muusika esitajana nii kodu- kui ka välismaal ning vaimustatud vastuvõtu on pälvitud paljudes Euroopa riikides, Iisraelis, Kanadas, USAs, Austraalias, Jaapanis, Hiinas ja mujal.

Kava

Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Andres Lemba – Gloria
Knyt Nystedt – Salve Regina
Mehhiko rahvalaul – Cuccaracha

Hirvo Surva

Hirvo Surva on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1983, õpetaja Silvia Mellik) ja Eesti Muusikaakadeemia koorijuhtimise erialal (1990, prof Ants Üleoja dirigeerimisklass). Alates 1991. aastast on ta tegutsenud aktiivselt noorte- ja üldlaulupidude dirigendina ning oli VIII ja IX noorte laulupeo kunstiline juht. Hirvo Surva oli ka 2014. aastal toimunud XXVI Üldlaulupeo kunstiline juht. Hirvo Surva käe all on koorid osalenud edukalt mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ja võitnud arvukalt auhindu. Ta on olnud paljude konkursside žürii liige nii Eestis kui ka välismaal. Alates 2001. aastast on Hirvo Surva Eesti Koorijuhtide Liidu esimees ja juhatuse liige ning aastast 2019 taas Eesti Kooriühingu esimees. Aastatel 2006 ja 2010 oli Surva külalisena resident-professoriks Oregoni Ülikoolis USA-s ning alates 2008. aastast töötab õpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis. Professorina õpetab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koorijuhtimist.

Hirvo Survat on tunnustatud mitmete auhindadega: rahvusvahelise koorifestivali „Tallinn“ parima dirigendi auhind (2001, 2003), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2002), Eesti Noorte Kommertskoja auhind väljapaistvale Eesti noorele inimesele (TOYP) kultuuri vallas (2002), Eesti Kooriühingu aasta dirigendi auhind (2003), Rakvere linna aumärk (2004), Tallinna linna teenetemärk (2005), Kultuurkapitali rahvakultuuri aastapreemia (2008), Gustav Ernesaksa nimeline preemia (2012), ERRi Aasta Muusik 2014, Postimehe Aasta Inimene 2014, Eesti Vabariigi Valgetähe III klassi teenetemärk (2015), Riho Pätsi Koolimuusika Fondi preemia (2018).

 

Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor

Dirigent Andrus Siimon

Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor (ETAM) on Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses tegutsev aktiivse kontserttegevuse ja akadeemilise taustaga laulumeeste ühendus, keda seob armastus koorimuusika vastu ja tahe edendada Eesti laulukultuuri alates 1958.a. Meie tegevusi iseloomustavad märksõnad: akadeemilisus, isamaalisus, vaimsus, professionaalsus, ühiskondlik aktiivsus, seltsielu ja suhted sõpruskooridega. Laulumõnu ja lustimine on meie jaoks lahutamatud.

Koori tuumiku moodustab kuni 35-meheline kontsertkoor. Meil laulab väga erinevates valdkondades tegutsevaid tublisi mehi, ettevõtjaid, tippjuhte, spetsialiste, töömehi, ja ka pensionäre. Meie traditsioonideks on kontsertreisid, jõulukontserdid, emakeelepäevakontserdid, õlleõhtud, laululaagrid, kuid selleks, et neid tegevusi teha, harjutame laulmist sügisest suveni igal nädalal.

ETAM-i ajalugu ja käekäiku on kujundanud mitmed teenekad koori auliikmed: Johan Eichfeldt, Arvo Ratassepp, Enno Soonurm, Veljo Tormis, Kuno Areng, Ants Soots, Heino Ross, Jaan Ots ja Raul-Roman Tavast. Koori esimeseks peadirigendiks aastatel 1958–1986 oli Arvo Ratassepp (1926–1986).

Ratassepal nagu ka ETAM-i tänasel dirigent Andrus Siimonil praegu, oli käes kaks suurt koori: lisaks ETAM-ile ka Teaduste Akadeemia Naiskoor (TAN). Poole sajandi jooksul on meie ees seisnud mitmed dirigendid: Kuno Areng, Peeter Perens (sen), Ants Soots, Hirvo Surva, Lauri Sirp, Anne Dorbek ja Jaanus Kann. Meie praegused dirigendid Andrus Siimon ja Igor Nikiforov tegutsevad mõlemad Eesti Rahvusmeeskoori (RAM) ridades koormeistrite ja lauljatena. Koori president on Vahur Randveer ja koorivanem on Meelis Surva.

Kava

Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Veljo Tormis / “Kalevipoeg” – Jäta päike paistma
Rasmus Puur / Anna Haava – Mina usun Armastust
Andres Lemba / rahvaluule – Laulud ei lõpe

Andrus Siimon

Andrus Siimon on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi kultuurhariduse teaduskonna koorijuhtimise eriala 1989. aastal Ants Sootsi õpilasena ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise eriala 1996. aastal Jüri Rendi klassis.

1996-2022 töötas Andrus Siimon G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis kooridirigeerimise õpetajana, alates 2022. aasta sügisest jätkab sama tööd Tallinna Muusika- ja Balletikoolis.

Eesti Rahvusmeeskooris töötab Andrus Siimon 1991. aastast laulja ja koormeistrina ning on juhatanud seda koori arvukatel kontsertidel.

Andrus Siimon on Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori, Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoori ja Virumaa Noorte Meeskoori peadirigent. Ta oli aastatel 2007-2018 Eesti Koorijuhtide Naiskoori peadirigent.

Andrus Siimon on dirigeerinud paljudel üle-eestilistel laulupäevadel, samuti on ta olnud mitmete noorte laulupidude ja üldlaulupidude dirigent.

2006. aastal pälvis Andrus Siimon Eesti Kultuurkapitali aastapreemia töö eest Virumaa Noorte Meeskooriga. 2011. aastal omistati talle Arvo Ratassepa mälestusauhind ja samal aastal valiti ta Eesti Kooriühingu poolt aasta dirigendiks.

 

Tallinna Ülikooli Meeskoor

Dirigent Indrek Vijard
Dirigent Külli Kiivet

Tallinna Ülikooli Meeskoor on kolmekümnest laulumehest koosnev aktiivne seltskond, mille asutajateks Eesti koorimaastikul tuntud dirigendid Jüri Rent ja Indrek Vijard. Koor on tegutsenud aastast 2000, mil Eesti Meestelaulu Seltsi initsiatiivil kutsuti ellu Tallinna Noorte Meeskoor. Dirigendid, kes soovisid Eesti meeskoori maastikul teha suuri muutusi, käisid läbi Tallinna gümnaasiume, et leida noori laulumehi keda liita ning innustada osalema Eesti

meestelaulu liikumises. Initsiatiivi tulemusena saadi üle vabariigi kokku kümneid koore, kellest tänaseks küll alles veel vaid kaks. Toona sai kollektiivi nimeks Tallinna Noorte Meeste Koor ning aasta hiljem jätkati Tallinna Pedagoogikaülikooli meeskoorina. 2005. aastast, ülikooli nime vahetuse tulemusena, kannab ka koor Tallinna Ülikooli Meeskoori nime.

Meie muusikaalaste tegevuste hulka kuuluvad ülesastumised ülikooli aktustel ja tähtsündmustel, konkursid ja kontsertreisid nii Eestis kui ka välismaal ning kontserdid koostöös erinevate muusikutega ning palju muud põnevat. Meeskoor on jaganud lava Kaire Vilgatsi, Marvi Vallaste, Tõnis Mägi, Tanel Padari, Eda-Ines Etti, Lenna ja paljude teistega. Esinemispaikadeks on olnud väikesed puukirikud ja koolihoovid kuni suurte katedraalide ja kontserdisaalideni välja. Läbi aastate on koor võitnud nii kuldmedaleid Soomest ja Tšehhist kui ka eripreemiaid, näiteks kõige meelelahutuslikuma etteaste eripreemia.

Lisaks toetame heategevusprogrammi „Märka ja aita“, mis on suunatud vähekindlustatud laste toetamisele. Esindame Tallinna Ülikooli kõikidel Eesti Üldlaulupidudel, Koolinoorte Laulupidudel ning üliõpilaste laulupeol „Gaudeamus“. Kooriliikmed on aktiivsed ka mujal kui muusikas. Koori eestvedamisel toimub aktiivne klubiline tegevus erinevate ürituste ja koosviibimiste näol. Korraldame spordiüritusi, saunaõhtuid, jõulupidusid ja suvepäevi nii koorisiseselt kui ka koos teiste sõbralike kollektiividega.

Oma eksistentsi jooksul oleme muusikamaastikul mõndagi saavutanud:
2003. aastal saavutasime Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride konkursil B-kategoorias kolmanda koha;
2003. aastal Soomes, rahvusvahelisel Leevi Madetoja nimelisel meeskooride konkursil, pälvisime B-kategoorias esimese koha;
2008. aastal otsustasime osa võtta telesaatest Laululahing mis, kogu laulurahvale üllatusena, kujunes väga populaarseks.
Sama aasta lõpus toimus Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride konkurss, millest meie koor võttis esimest korda osa A-kategoorias. Seal tunnustati meid neljanda kohaga, mille üle võib ainult uhkust tunda;
2010. aastal naasesime Tšehhist 38. Olomouc’i rahvusvaheliselt koorilaulu festivalilt kirikumuusika kategooria kuldmedaliga.
2010. aastal saavutas meeskoor teise koha rahvusvahelisel meeskooride festivalil Ühendkuningriigis, Cornwallis.
2017. aastal teenisime hõbediplomi rahvusvahelisel Koorikonkursil Peterburis.
Koorifestivalil Tallinn 2019 tulime koos Kalevi poistekoori ühendatud jõududega kolmandaks.
2021. aastal käisime Taas Soomes Leevi Madetoja nimelisel meeskooride konkursil, seekord aga kõrgeimas, A-kategoorias, ning saavutasime kaheteistkümne osaleja seas auhinnalise, kolmanda koha.

Tallinna Ülikooli Meeskoori peadirigent oli 1999−2018 Jüri Rent, alates 2018. aastast on peadirigendiks Indrek Vijard. Teise dirigendina on ametis olnud Jaanus Kann, Kadi Uibo ja alates 2020. aastast Külli Kiivet.

Nende aastatega on meist saanud ühtehoidev kollektiiv, kus ei hakka kunagi igav. Lauluproovidele ja esinemistele lisaks jätkub mahti ka teistel eesmärkidel kokku saamiseks, nagu näiteks piljard, bowling, male, jalg-, võrk- ja korvpall, või kasvõi tantsutrenn.

TLÜ meeskoor võtab alati vastu uusi lauluvendi, kel karu pole kõrva peale astunud ning kes on huvitatud Eesti meestelaulu edasi kandmisest. Koori liikme kandidaat ei pea olema TLÜ tudeng, kuid keskkool peab olema lõpetatud ning vanust vähemalt 18.

Kava

Pärt Uusberg / Ernst Enno – Nad vaatavad üksteise otsa
Cyrillus Kreek / Keina kihelkond – Kaks meie küla poissi
Konstantin Türnpu / Lydia Koidula – Meil aiaäärne tänavas
Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Veljo Tormis / Kanteletar 1:90 – Väinamöise tarkussõnad