AJAKAVA

 

11.00 konkursi avamine 

 

Noormeestekoorid

11.10 Püha Miikaeli Noormeestekoor

Gregoriaani responsoorium – Ingrediente Domino
Ole Gjeilo – Ubi caritas
Kadri hunt / Leelo Tungal, rahvaluule – Üte taadi tammekese

11.23 Saue Noorte Meeste Koor 

Elviira Alamaa / Priidu Beier – Meie
Eduard Tubin / Friedrich Kuhlbars – Õhtulaul
Priit Pihlap / Juhan Sütt / seadnud Evald Raidma – Kuninganna / kitarril Armin Orgla

 

C-kategooria meeskoorid

11.36 Pärnu Mihkel Lüdigi nimeline meeskoor

Pärt Uusberg / Doris Kareva – Mis on inimene
Gustav Ernesaks / Aleksander Suuman – Nad tulevad hommiku kandist
Veljo Tormis / tekst Kanteletar 1:90 – Väinämöise tarkussõnad

11.49 Elva meeskoor

Alo Ritsing / Lydia Koidula – Teretus
Riho Esko Maimets / Ernst Enno – Mu arm
Metsatöll / Lauri Õunapuu / seadnud Peeter Perens – See on see maa

12.02 Eesti Meestelaulu Seltsi Tallinna meeskoor 

Alo Ritsing / Lydia Koidula – Teretus
Rene Eespere / Rene Eespere – Tee silmapiirile / klaveril Rene Eespere
Alo Mattiisen / Lydia Koidula / Jüri Leesment / seadnud Rene Eespere – Sind surmani / klaveril Rene Eespere

 

B-kategooria meeskoorid

13.10 Haaslava meeskoor 

Friedrich August Saebelmann / Friedrich Russow – Hale meel
Tuudur Vettik / Tuudur Vettik – Kuu
Toomas Tuulse – Hakkame mehed – Cha cha cha
Gustav Ernesaks / Juhan Smuul – Kutse

13.25 Korporatsioon Rotalia meeskoor 

Cyrillus Kreek / Keina kihelkond – Kaks meie küla poissi
Eduard Tubin / Friedrich Kuhlbars – Õhtulaul
Gustav Ernesaks / Aleksander Suuman – Kullerkupud
Konstantin Türnpu / Anna Haava – Uinu
Roman Toi / rahvaluule – Aiut-taiut

13.40 Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus 

Villem Kapp / tekst “Kalevipoeg” – Laena mulle kannelt, Vanemuine
Jakob Arcadelt / tekst pühakirjast – Ave Maria
Gustav Ernesaks / Aleksander Suuman – Nad tulevad hommiku kandist
Veljo Tormis / Elisaveta Bagrjana / eesti keelne tekst Arvo Ratassepp – Ratas (Bulgaaria triptühhon)

13.55 Saaremaa meeskoor SÜM 

Friedrich Silcher – Sanctus
Gustav Ernesaks / Juhan Smuul – Kalamees naerab, süidist “Kuidas kalamehed elavad”
Riivo Jõgi / rahvaluule – Tulge jaanista tulele

14.10 Meeskoor Sakala 

Fran Churchill / Larry Morey / eestikeelsed sõnad Harri Vasar / seade Liisi Toomsalu – Laula naeratus näol (filmist “Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi”)
Richard Ritsing / Eduard Wöhrmann/ seadnud Artur Koort – Sa oled mu südame suvi
Veljo Tormis / rahvaluule – Teomehe laul (Meestelaulud, II sari nr 7)
Gustav Ernesaks / Juhan Smuul – Kalamees naerab, süidist “Kuidas kalamehed elavad”

14.25 Türnpu meeskoor 

Jacob Arcadelt / tekst kohandatud Louis Dietsch – Ave Maria (esitus on pool tooni madalam)
Gustav Ernesaks / Gustav Ernesaks – Sireli kas mul õnne
Riho Esko Maimets – Angele Dei (esitus on pool tooni kõrgem)
Cyrillus Kreek / rahvalaul – Ma kõndisin vainul

14.40 Meeskoor Forestalia 

Alo Ritsing/ Märt Mohn – Meie elu
Gustav Ernesaks / seade Alo Ritsing – Sireli, kas mul õnne
Eesti rahvalaul / seade Alo Ritsing – Mõtsapuu ei põlõ tõnõtõist
Arne Oit / Heldur Karmo / seade Alo Ritsing – Unustuse jõel

 

A-kategooria meeskoorid

15.50 Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor

Ester Mägi / Juhan Liiv –  Isamaa
Veljo Tormis / Kalevala – Tormise mere loits (Incantatio maris aestuosi)
Valter Soosalu / Juhan Viiding – Me peame looma sillad

16.08 Inseneride Meeskoor

Eduard Tubin / rahvaluule – Karjase laul
Tõnu Kõrvits – Laulud Dolorese lauluvihikust / III osa Kuu
Veljo Tormis / Kanteletar 1:90 – Väinämöise tarkussõnad
Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Veljo Tormis / eesti rahvaviisi motiivil – Pärismaalase lauluke

16.26 Akadeemiline Meeste Lauluselts

Gregoriaani koraal – Ave Maria
Jakob Arcadelt / tekst pühakirjast – Ave Maria
Konstantin Türnpu / Lydia Koidula – Meil aiaäärne tänavas
Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Tõnis Kaumann / Tõnis Kaumann – Ärategemise laul 

16.44 Tartu Akadeemiline Meeskoor

Mart Saar / rahvaluule – Küll ma laulaks
Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Cyrillus Kreek / rahvaluule / seadnud Riho Esko Maimets – Mis sa sirised, sirtsukene
Gustav Ernesaks / Juhan Smuul – Laine tõuseb, laine vaob

17.02 Rahvusooper Estonia Noormeestekoor

Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Andres Lemba – Gloria
Knyt Nystedt – Salve Regina
Mehhiko rahvalaul – Cuccaracha

17.20 Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor

Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Veljo Tormis / “Kalevipoeg” – Jäta päike paistma
Rasmus Puur / Anna Haava – Mina usun Armastust
Andres Lemba / rahvaluule – Laulud ei lõpe

17.38 Tallinna Ülikooli Meeskoor 

Pärt Uusberg / Ernst Enno – Nad vaatavad üksteise otsa
Cyrillus Kreek / Keina kihelkond – Kaks meie küla poissi
Konstantin Türnpu / Lydia Koidula – Meil aiaäärne tänavas
Ester Mägi / Juhan Liiv – Isamaa
Veljo Tormis / Kanteletar 1:90 – Väinamöise tarkussõnad

 

18.40 konkursi lõputseremoonia