Uudised

“Kalevipoiss, poisikene…” tähistas 25. sünnipäeva

 

9. juunil kõlas Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis rõõmus ja reibas poiste laul, millega tähistas Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor oma 25.sünnipäeva. Kontserdil sai kuulda nii vaimulikku muusikat, mille olulisem esitus saab olema juba 29. juunil Krakowis toimuval konkursil ning kergemat muusikat, kuhu mahtus ka juubelilaulupeo poistekooride tepertuaar. 

Kontserdil olid kaasategevad Tallinna Ülikooli Meeskoor ja Nõmme Muusikakooli noored muusikud. Eesti Meestelaulu Seltsi esimees Hirvo Surva tunnustas kõiki lauljad, dirigente ja “kooriema” Varje Vürsti ning kinkis kõigile osalistele EMLS logoga kaunid seljakotid. Ees ootab veel juubelilaulupidu ning peale suvepuhkust alustab koor juba 26. hooajaga. 

Juubelikontserdi video

Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor Kalev on loodud 1993. a seltsi juhatuse liikme dirigent Hirvo Surva poolt. Täna laulab Kalevis pea 60 poissi ja noormeest: sopranid-aldid poisid enne häälemurret ja tenorid-bassid noormehed peale häälemurret.
Koor on esinenud palju nii Eestis kui ka välismaal (Austria, Itaalia, Läti, Soome, UK, Venemaa) ning osalenud edukalt erinevatel festivalidel ja konkurssidel (Oskarshamn, Parma, Turu, Peterburi). 2017. a saavutati Grand Prix Peterburi koorikonkursil „Laulud Neeva kohal“. Eesti Kooriühing on koorile omistanud Aasta Koor 2004 tiitli.
EMLS üle-eestilise poistekoori Kalev dirigendid on Indrek Vijard ja Kuldar Schüts.

Fotod: Priit Kalmus