Uudised

Emadepäevakontsert “Sinult saadud kingitus” oli meelolukas ja soe

Iga-aastane üleriigiline emadepäeva kontsert toimus sel korral uuenduslikult Paide Muusika- ja Teatrimajas, et tuua seni Estonia Kontserdisaalis toimunu lähemale ka Tallinnast kaugemale publikult. 
Kontserdi korralduse taga seisva Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimehe Hirvo Surva ütlust mööda tingis sellise muudatuse lihtne tõdemus, et emad pole mitte ainult Tallinnas, vaid emad on üle Eestimaa laiali. «Mõtlesime, miks mitte alustada sellist uut tava ja tuua kontsert emadele lähemale. Meie mõte on, et kontsert käikski ühest linnast teise ja oleks igal aastal uues kohas,» lausus ta. /Järva Teataja/

Selle aasta kontsert “Sinult saadud kingitus” toimus 12. mail Paide Muusika ja Teatrimajas, kus lavalaudadel astusid ülesse Tallinna Poistekoor (dirigent Lydia Rahula), Paide Hammerbecki Põikooli poistekoor (dirigent Malle Nööp), Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigent Kuno Kerge), tuntud artistid Jarek Kasar ja Uku Suviste, poiste-solistide võistulaulmise finalistid Joonas Mikk (juhandaja Mariliis Kreintaal) ja Silver Piiroja (juhendaja Triin Ella), suurepärased tantsupoisid tantsuklubist JJ-Street (juhendaja Enriko Pedaksalu) ning näitleja Terje Pennie koos väikese laulupoisiga Karl-August Nurmetaloga. 

Kunstilise juhi Kuno Kerge sõnul oli kogu kontsertprogramm ülesehitatud mõeldes ema olemusele ja olulisele, sest just emalt oleme me saanud suurima kingituse: see on elu ja kõik, mis elu toidab ehk ema tingimusteta armastus ning hool. Humoorikad  etteasted olid segatuna emotsionaalsete ja hoogsamate numbritega. Oli häid vanu tuttavaid laule, kui ka uut loomingut. Esmaettekandele tuli Joonas Mikk`u esituses lauldud “Kui hea on minu ema”, mille autoriteks Andres Lemba ja Leelo Tungal ning kaks tuntud laulu “Sinu salakink” (Josh Groban/kooriseade Rexur Sabuga-A) ja “Kui kaunis on maailma” (Georg David Weiss /Bob Theile), mis just sel emadepäeva kontserdil kanti esmakordselt ette Leelo Tungal poolt kirjutatud eesti keelsete sõnadega. Kontseri lavastas Ain Mäeots.

Kontserdil andis Eesti Naisliidu esinaine pr. Siiri Oviir üle Aasta Ema tiitli, mille sel aastal pälvis Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Mare Tupits. Aastapäeva tervituskõne pidas Eesti Vabariigi President pr. Kersti Kaljulaid. 

Kontsert võeti Paide publiku poolt väga soojalt vastu ning emotsioonid olid vaid positiivsed. Eesti Meestelaulu Selts tänab kõiki osalisi, kes panustasid kontserdi heaks toimimiseks oma aega ja tahet. 

Suured tänud Paide Muusika- ja Teatrimaja rahvale – Ülle Müller, Ülle Laas, Marika Juusu, Kristiine Masso, Kermo Pajula ja Janek Lehtpuu, lilleseadjale Sireli Lillesalong, helitehnilisele meeskonnale – Kaspar Karner, Haar Tammik, Anton Ventsel, Virgo Mäe, Robert Ruuned ja Taavi Üprus, saateansamblile Ventum – Edmar Tuul, Madis Katkosild, Aarto Mälgand, Joosep Talumaa, Roland Jairus, valgustehnilisele meeskonnale – Priidu Adlas, Allan Rannat ja Kristo Sooalu ja videoklippide valmistajatele – Ain Mäeots, Hans Ulman ja Juho Porila.

https://otse.err.ee/media/embed/949260