Uudised

Emadepäeva kontsert “KIRI EMALE” Estonia Kontserdisaalis

FOTO: Tairo Lutter

14. mail toimus taas Estonia Kontserdisaalis pidulik emadepäeva kontsert, mille korraldajaks Eesti Meestelaulu Selts.

Tänavune kontsert kandis pealkirja “Kiri emale”, mis valmis tänu kõikidele väikestele ja suurtele solistidele. Nende välja öeldud ja kirja pandud head mõtted, soojad soovid ning südamlikkus pani mõtlema selle üle, milline tegelikult on ema väärtus ja kui iseenesest mõistetavalt me seda võtame. Noorte imelised soovid tekitasid südamele sooja tunde ja teadmise, et sügaval südamepõhjas oleme alati koos oma emaga ning soovime talle kõike paremat.

Emadepäeva kontserdil kõlasid  valdavalt eesti heliloojate looming – autoriteks Arne Oit, Rein Rannap, Piret Rips, Karin Kuulpak, Airi Liiva, kui ka populaarseid numbreid klassikast, nagu Georg Friedrich Händelilt, Cesare Andrea Bixiolt ja džässiklassiku Billy Strayhorni pala “Take the ‘A’ Train”, mida esitasid 2017 aastat poiste- solistide võistulaulmise laureaadid ja finalistid.

Lisaks finalistidele astusid üles ka Rahvusooper Estonia poistekoor ja noormeeste koor koos oma noorte solistidega. Noori lauljaid ja koore saatis Noorteorkester Reaalmažoor, mida juhatas kogu kontserdi kunstiline juht Edmar Tuul.

Kava avanumbriks on Karin Kuulpaki Olivia Saare sõnadele loodud laul “Esimene kiri emale” poistekoorilt. Seejärel ütles oma tervituskõne vabariigi president Kersti Kaljulaid.https://www.president.ee/et/ametitegevus/koned/13265-2017-05-14-10-01-27/index.html

Muusikanumbrite järel esines tervitusega Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir, kes kuulutas välja naisliidu valitud Aasta Ema, kelleks osutus Järvamaa naistearst Heli Veeber. Tervituslauluga esines ka Eesti Meestelaulu Seltsi esimees Hirvo Surva.

Kontserdi lõpetas Karin Kuulpaki “Ema laul” Veiko Tubina sõnadele, mille esitas Rahvusooper Estonia noormeeste koor.

Kava kontsertmeistriks on Gloria Kadarpik. Kontserdi lavastuslik konsultant oli Ain Mäeots, kontserti juhtis Margus Saar. Ettekandele tulnud soololaulude arranžeeringud on teinud Tõnis Kõrvits ja Jaak Jürisson.

http://etv.err.ee/v/kultuurisaated/kontserdid/saated/200c2907-5bb1-41eb-ae99-1d78e6e7dbc7/emadepaeva-kontsert-otseulekanne-estonia-kontserdisaalist

Foto: Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei
http://vpkfoto.ee/14-05-2017-emadepaeva-kontsert-ja-vastuvott/