Uudised

EMADEPÄEV 2021

Maailmas pole suuremat armastust, kui seda on emaarmastus. Ema olla ei ole alati kerge, kuid see vaev tasub end kuhjaga ära, sest lapses peitub suur jõud. Seega on emadepäeva tähistamine imeline traditsioon, et enam emadest ja emadusest rääkida. Tegelikult on emadepäev pigem pideva protsessi igal aastal korduvaks kulminatsiooniks, sest emale mõtleme ju kogu aeg, kuna ema on meie jaoks olemas ka siis, kui kaduvik on ta kandnud teispoole vaikuse piiri või kui elu on kasvatanud nii lahku, et enam ei märka telefonigi võtta, et helistada ja küsida, kuidas emal läheb.

Emadepäev on otsekui pilk peeglisse, mis aitab mõista, milliseks oleme maailma enese jaoks elanud, kas oleme osanud hoida seda imelist omakasupüüdmatut armastust, mis valitseb ema ja lapse vahel. Emast algab kodu päev, sest ilma emata puudub koduseintel see soojust ja kaitset pakkuv kindlus, mida lastena ja hiljemgi nii väga vajatakse. 

Juba 23 aastat on Eesti Meestelaulu Selts koostöös Eesti Naisliiduga tähistanud emadepäeva piduliku kontserdiga Estonia Kontserdisaalis, kus Eesti Vabariigi president koos Eesti Naisliidu esinaisega annavad üle aasta ema tiitli. Viimasel kahel aastat on kontserdi korraldus  seoses viiruse leviku ja kehtivate piirangute tõttu pidanud otsima uusi mooduseid, et kaunist traditsiooni edasi viia.

Eelmisel aastal õnnitlesid Eesti Meestelaulu Seltsi liikmed emasid toredate videoklippidega, mis kanti ette “Hommik Anuga” saates. Sel aastal sai aga koostöös Eesti Naisliiduga teostatud aasta ema tiitli saajale imeline üllatuskontsert, mis oli ootamatu, väga südantsoojendav ja emotsionaalne. 

2021. aasta AASTA EMA  on Jõhvi Gümnaasiumi emakeele õpetaja ULVI VILUMETS.

Eesti Meestelaulu Selts tänab Eesti Naisliitu, Jõhvi Gümnaasiumi, Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintetti ja Riivo Jõgi, aasta ema pere ning salvestusfirmat Backstage Redords Estonia OÜ. 

Järgnevate videoklippidega soovime kõikidele emadele PÄIKESELIST EMADEPÄEVA!

Emadepäeva üllatusesinemise tegi võimalikuks

Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital 
TÄNAME!