Uudised

Eesti Meestelaulu Selts õnnitleb koorimuusika aastapreemiate laureaate…

Laupäeval, 26. jaanuaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad.

Eesti Meestelaulu Selts rõõmustab ja õnnitleb oma tublisid tegijaid!

Aasta kooriks 2018 sai Rahvusooper Estonia poistekoor (dirigent Hirvo Surva), kelle 2018. a tegemiste hulka kuuluvad esinemine EUROPA CANTATi avakontserdil Vabaduse väljakul, kontsertreis Hiinasse, osalemine Eesti Meestelaulu Seltsi Saaremaa laulupäeva kontsertidel, Roman Toi ja Gustav Ernesaksa mälestuskontsertidel, Rahvusooper Estonia etendustes.

Aasta noore dirigendi tiitli sai Kuno Kerge – Tartu Akadeemilise Meeskoori peadirigent, Virumaa poistekoori ja Tallinna Poistekoori dirigent. 2018. a saavutas Tartu Akadeemiline Meeskoor Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride võistulaulmisel A-kategoorias I koha ja Hispaanias VII rahvusvahelisel koorikonkursil Canta al Mar hõbediplomi rahvamuusika kategoorias ning kulddiplomi ja esikoha meeskooride A-kategoorias. Kuno Kerge oli XVIII üliõpilaslaulupeo Gaudeamus 2018 kunstiline juht ning juhatab meeskoore XXVII üldlaulupeol „Minu arm“ 2019. aastal.

Aasta tegu 2018 on „Eestimaa atmosfäärid“ – Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud Pärt Uusbergi muusikateos, mida kontsert-etendustes esitasid üle-eestilised noortekollektiivid. Muusikat saatsid spetsiaalselt selle teose jaoks filmitud kaadrid Eestimaa loodusest erinevatel aastaaegadel.

Lisaks Kooriühingu aastapreemiatele anti üle Uno Järvela stipendiumifondi preemiad Janne Fridolinile ja Kadi Vooselile. Janne Fridolin on Noorte Segakoor Vox Populi dirigent, Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoori ja poistekoori dirigent, Tallinna Rahumäe Põhikooli lastekoori ja mudilaskoori dirigent ja muusikaõpetaja ning Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise osakonna dirigeerimise ja partituuri lugemise õpetaja. Kadi Voosel õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikapedagoogika magistriõppes ja on Tallinna Kristiine Gümnaasiumi muusikaõpetaja ning laste- ja neidudekoori dirigent.

Kontserdi kunstiline juht: Indrek Vijard

Täpsemalt saab lugeda Eesti Kooriühingu koduleheküljelt