Uudised

Eesti Meestelaulu Selts 30

„Põlvkondi ühendava organisatsioonina olete aidanud muuta oma riiki tugevamaks, teie ühtsus ja jõud on teid hoidnud ja ma olen kindel, et see kokku hoidmise jõud ajas veelgi kasvab.” Nii lausus Eesti Meestelaulu Seltsi 25 juubelikontserdil tolleaegne Kultuuriminister pr. Urve Tiidus. /Eesti Laulumees, juuli 2014/

Tänaseks on sellest ajast möödunud viis aastat ning koos Eesti Vabariik 100 juubeli ja uue aasta saabumisega saavad alguse ka Eesti Meestelaulu Seltsi 30 juubeliaasta sündmused, mida tähistame koos 30 meeskoori,
5 noormeestekoori ja 54 poistekooriga üle Eesti.

Meie liikmed aga ei ole ainsad, kes saanud osa aegade jooksul loodud traditsioonidest ning korraldatud üritustest. Oleme olemas olnud kogu Eesti rahva jaoks läbi oluliste rahvuslike ettevõtmiste. On selleks siis 24. veebruari liputseremoonia, Tartu rahu kontsert, Emadepäeva tähistamine, meie kooride suurepärased kontserdid erinevates Eestimaa paikades või hoopis suurepärased saavutused konkurssidel ja festivalidel väljapool Eestit.

Täna, oma väikese juubeli eel soovime, et poiste ja meestelaul jõukas iga eestlase südamesse. Kui mitte kaasalaulmise, siis vähemalt teadmise kaudu, et me oleme olemas ning meie kõla laulukaare all on muutunud võimsaks.

Kolmekümnenda juubeliaasta avab Eesti Meestelaulu Seltsi juubelikontserttuur „Laulis isa, laulis poega“ Eestimaa erinevates paikades, kus kaunist muusikat toovad kuulajateni meie parimad poiste ja meeskoorid.
Avalöök kontserttuurile antakse 02. veebruaril Võru Kandles Tallinna Muusikakeskkooli Poistekoori ja Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori poolt.

Järgnevad kontserdid Jõhvis, Haapsalus, Otepääl, Tartus ja Tallinnas ning Kuressaares , kus esinevad Rahvusmeeskoor (RAM), Rahvusooper Estonia Poistekoor ja Tartu Poistekoor. Ettekandele tuleb E. Tubina ja C. Kreek „Reekviem“.

Kontserttuuri kulminatsiooniks on 16. juunil Kuressaare Loosihoovis toimuv Eesti Meestelaulu seltsi 30 juubelilaulupäev „Laulis isa, laulis poega“. Suurel juubelipeol osalevad 2500 lauljat 34 mees –  ja noormeeste –  ning 54 poistekoorist üle Eesti. Kontserdil saab kuulda nii vanemat kui ka tänapäevast koorimuusikat, millega jutustatakse publikule lahti 100 aastase mehe elutee.  
Kontserdi kunstiline juht Rasmus Puur.