Uudised

Eesti Meestelaulu Selts 30 – tagasivaade juubeliüritustele.

16. juunil toimunud EMLS 30 juubelilaulupäevaga Saaremaal jõudis lõpusirgele üks juubelisari, mis sai alguse juba 2018.a. jaanuarist Eesti Meestelaulu Seltsi kontserttuuriga „Laulis isa, laulis poega“.
Kontserttuuri raames toimusid üle Eesti kontsertmees – ja poistekooride osavõtul kuus suurepärast kontserti, mille eesmärgiks oli meeste ja poistelaulu tutvustamine laiemal kuulajaskonnale.
Kontserte anti Võru Kultuurimajas “Kannel” Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori ja Tallinna Muusikakeskkooli poistekooriga, dirigentideks Andrus Siimon, Igor Nikiforov ja Janne Fridolin, Tartu ülikooli aulas Tartu Akadeemilise Meeskoori ja Tartu poistekooriga, dirigendid Made Ritsing, Kuno Kerge, Undel Kokk ja Annelii Traks, Haapsalu linnuse Toomkirikus ja Tallinna Metodisti Kirikus Tallinna Tehnikaülikooli Meeskoori ja Tallinna Poistekooriga, dirigentideks Peeter Perens ja Lydia Rahula ning Jõhvi Mihkli Kirikus Inseneride Meeskoori ja Püha Miikaeli poistekooriga, dirigentideks Ülle Tuisk, Kuldar Schüts, Kadri Hunt, Jana Perens ja Karin Veismann.

Üle Eesti veerenud kontsertsari jätkus 15. juunil Saaremaal, mil mees- ja poistekoorid andsid üle Saaremaa kokku kaheksa kontserti. Kontserdid toimusid Taritu laululaval, Jämaja kirikus, Lümanda lubjapargis, Valjala kirikus, Sandla kultuurimajas, Maasi maalinnas ja Muhu Üügu pangal
ning kontserttuuri lõppakordi panid Kuressaare Spordikeskuses toimunud kontserdil Eesti Rahvusmeeskoor, Rahvusooper Estonia Poistekoor, Tartu Poistekoor ja Uue Tänava Orkesteriga, dirigentideks Mikk Üleoja ja Kaspar Mänd, kelle esituses kanti ette „Eesti reekviemid“.

Kõige toimunu kohta andsid suurepärast tagasisidet nii kohalik kuulajaskonna, vastuvõtjad kui ka kooride ise. Ja seda mitte ainult toimunud kontsertide, vaid ka kogu protsessi kohta.
Koostöö mitme põlvkonna vahel andis motivatsiooni nii meeskooridele kui ka kindlasti poistekooridele. Meie järjepidevuse tagamise üheks tugevamaks alustalaks on eeskuju ja seda said kogeda kõik poistekoorid läbi kooriproovide, eelproovide ja esinemiste ning loodame, et oli tõukeks uuteks koostööprojektideks.

Kogu kontserttuur kulmineerus 16. juunil Kuressaare Lossihoovis toimunud Eesti Meestelaulu Seltsi 30 juubelilaulupäevaga „Laulis isa, laulis poega“.
Laulupäeva kunstilise juhi Rasmus Puuri sõnutsi kõneles kontsert eesti mehest ja meheksolemisest: milline ta eri vanuses oli ja kuidas ta elu ja ennast selles nägi. Laval olid kolm põlvkonda mehi, keda sidus tol hetkel ühine laul kui meie vanim kultuuri edasikandja.

Laulupäeva repertuaari mahtusid laulud meie esivanemate aegadest, mida mäletatakse kaua ja mis tekitavad äratundmisrõõmu, kui ka tänaste noorte heliloojaten kirjutatud laule, mida lauldakse suure rõõmu ja südamega.
Koos laulsid 1480 laulupoissi ja noormeest 51 poistekoorist ja 686 laulumeest 31 meeskoorist. Kõik see kõlas võimsalt ja väärikalt, mis andis üleva emotsiooni nii pealvaatajatele kui ka lauljatele endile.

Eesti Meestelaulu Selts tänab kõiki, kel jagus aega ja tahtmist õla alla panemiseks ning kaasamõtlemiseks. Hea meeskonnatöö koos Saaremaa meeskonnaga jättis meie hinge unustamatu tunde, mis motiveerib meid kõiki edasi tegustema. Soe päikeseline ilm ja uskumatult hea publik panid punkti meie suurürituste jadale.

KOHTUMISTENI UUTES ETTEVÕTMISTES!

Eesti reekviemid_pildid
EMLS 30 juubelilaulupäeva rongkäik_pildid
EMLS 30 juubelilaulupäev Kuressaare Lossihoovis_pildid