Uncategorized

Eesti meestelaul kõlab Floridas ja Kariibi merel

 

 

Eesti Meestelaulu Seltsi aateks on hoida ja toetada Eesti koorikultuuri ka väljaspool Eestit. Meie meeskoorid ja poistekoorid on alates 1988.aastast osalenud kõikidel ESTO festivalidel. Eelmisel aastal osales EMLSi üle-eestiline meeskoor San Francisco ESTOl. Seal tekkis  Rein ja Anne Luningul Floridast mõte, et järgmine Põhja-Ameerika ja kodueestlaste kokkusaamine võiks toimuda laeva peal.Nad tegid selle mõtte teoks, korraldadades järjekordse eestlaste kokkusaamise 24.-31.jaanuaril Kariibi merel reisilaeval Ruby Princess. Kutse Kesk-Lääne Noorte Koondise ja Idaranniku Eesti päevadel osaleda sai ka Eesti Meestelaulu Selts.

 

Selts moodustas üritusel osalemiseks 45-liikmelise üle-eestilise meeskoori, kus on lauljad 10st erinevast meeskoorist. Dirigendid on Jüri Rent ja Siim Selis. Koor andis 22.jaanuaril ligi 400 kuulajale kirikukontserdi Floridas Boca Ratonis St. Pauli Lutheri kirikus.. Seejärel läheb koor nädalaks Kariibi mere kruiisile, kus 30.jaanuaril toimub laevas suur laulupeo kontsert, mille kunstiline juht on Jüri Rent.

Kontserdil osalevad ka Euroopa, Toronto ja New Yorgi ja Euroopa eestlaste segakoori lauljad. Ühtekokku on laeval laval 150 lauljat. Kontserdil osalevad ka ansambel Curly Strings ja Märt Agu rahvatantsijad. Külalistele näidatakse ka Ameerika mandril kuulsust kogunud filmi Oscari ninenti Mandariinid. Laevareisil osaleb kokku üle 600 eestlase ja lisaks üle 2000 turisti Põhja-Ameerikast. Meeskoor saabub tagasi Eestisse 1.veebruaril.