Uudised

Eesti Kooriühing jagas aastapreemiaid

Pühapäeval, 11. veebruaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. 

Aasta koore 2023 on kaks. Kontsertkooride kategoorias sai selle tiitli Rahvusooper Estonia noormeestekoor (dirigent Hirvo Surva), kes 2023. aastal võitis esikohad nii XVII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2023″ nais- ja meeskooride kategoorias kui ka Eesti meeskooride võistulaulmisel A-kategoorias. 

Panuse eest kultuuriruumi pälvis aasta koori tiitli Saaremaa Meeskoor SÜM (dirigendid Ester Soe ja Mari Ausmees). Koor saavutas 2023. aastal rahvusvahelisel koorifestivalil „Canta al mar” Calellas B2 kategoorias kulddiplomi ja kategooriavõidu.

Aasta dirigendiks valiti Kuldar Schüts – Inseneride Meeskoori, Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestilise poistekoori Kalev, Kalamaja segakoori, Swedbanki segakoori ja meeskoori Homme dirigent, XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa” poistekooride liigijuht, Eesti Rahvusmeeskoori laulja, koormeister ja külalisdirigent.

Aasta dirigent-muusikaõpetaja 2023 on Mari Ausmees – Saaremaa Meeskoori SÜM abidirigent ning Kuressaare Hariduse Kooli muusikaõpetaja ja koorijuht, kes XIII noorte laulupeol „Püha on maa” osales kolme kooriga.

Palju õnne!

Indrek Vijard
EMLS juhatuse esimees