Uudised

Algas registreerimine ühislaulupäevale “KODU(L)OOTUS”

Algas registreerimine 12. juuni 2021. a Tartus Eesti Naislaulu Seltsi ja Eesti Meestelaulu Seltsi ühisele laulupäevale „KODU(L)OOTUS“.
Registreerimine on avatud kuni 31. maini 2020. a ning on kättesaadav laulupäeva koduleheküljel www.laulupaev2021.com

Mis toimumas?
Järgmisel aastal (12. juuni 2021. a) saab koostöös Eesti Naislaulu Seltsiga toimuma ühine laulupäev, mis on väljakutseks antud liigi kooridele, kui kindlasti ka reklaamiks kahe seltsi tegevusele. Korraldajatena arvame, et just suurte pidude vaheline periood on aeg, mil pakkuda kooridele uusi ja huvitavaid väljakutseid. Juba mitmeid aastaid peades mõlkunud mõte on tänaseks saanud oma kuju ja raamid ning sammumas kindlalt suurepärase tulemi poole.

Kui siiani on väärikad lauluseltsid korraldanud laulupäevi oma liikmeskonnale, kus eraldi on kõlanud kaunid nais- ja neidudekoorid ja uhked poiste- ja meeskoorid, siis nüüd on tulemas laulupäev, kus need auväärsed seltsid toovad oma lauljad ühele lauluväljakule kokku ja lasevad neil koos kõlada lisaks ka uhke ühendkoorina.

Ühine ettevõtmine kannab nime „KODU(L)OOTUS“ ning räägib loo vanast mehest ja naisest, kes vaatavad tagasi oma eludele ja oma armastusele. Millel oli mõtet ja millel polnud? Mis oli meie elus kõige tähtsam? Kuhu jõuame tagasi? Kui valmistume siit ilmast lahkuma, koosneb meie elu mälestustest ja mäletamisest. Mis on siis meil meeles? Sünnikodu. Oma laste sünnikodu. Meie pered ja meie lähedased. Nende käekäik. Kõik, mida me päriselt armastame.

Poistekooride, neidudekooride, meeskooride, naiskooride, ühendkoori ja orkestri esituses ning läbi vanapaari mõtiskluste jõuab meieni eluring, mis püüab üles leida kõige tähtsamat- miks see kõik ikkagi oli? Nagu me kõik, jõuab ka laulupäev oma sisuga tagasi koju, kus koos laulda ja tantsida, naerda ja nutta, vaikida ja laulda, mõtiskleda ja pidutseda.

Laulupäev toimub 12.juunil 2021 Tartu lauluväljakul kell 18.00.
Pärast kontserti ootab kõiki pidulisi äge simman, kus saab tantsu keerutada Curly Stringsi saatel!