Uudised

ALGAS REGISTREERIMINE TARTU 2019. AASTA LAULUPEO PEAKONTSERDILE

Head lauljad, koorijuhid, kooride presidendid ja koorivanemad Tartust, Tartumaalt ja mujalt Eestist!

Avaleht

Alanud on registreerimine Tartu 2019. aasta laulupeo peakontserdile, mis toimub 22. juunil 2019 kell 18.00 Tartu lauluväljakul. Registreerimine kestab kuni kuni 16. maini 2018. Tartu laulupeol saavad osaleda kollektiivid kogu Eestist ning oodatud on kõik kooriliigid ja puhkpilliorkestrid.
16. märtsil toimus Tartus peo repertuaariseminar, mis tõi tõi kokku üle 100 koori- ja orkestridirigendi ning muusikaõpetaja. Tartu 2019. aasta laulupeo muusikaline juht ja peadirigent Triin Koch tutvustas seminaril peakontserdi repertuaari, selle koostamise põhimõtteid, korraldus- ja kunstilist meeskonda ning laulupeo 150. sünnipäevast tõukuva peo lähteidee kavandit.
Tartu laulupeo korraldus- ja kunstilisse toimkonda kuuluvad Triin Kochi kõrval veel peo lähteidee üks autoritest Maarja Ülper, kultuurikorraldaja ja ooperilaulja Reigo Tamm, ajaloolane ja koorilaulja Ken Ird ja Tiigi seltsimaja juht Maris Peebo. Tartu 2019. aasta laulupeo repertuaarikomisjoni kuuluvad lisaks eelnimetatutele dirigendid ja muusikapedagoogid Vilve Maide, Küllike Joosing, Annelii Traks, Airi Liiva, Alo Ritsing, Riivo Jõgi, Kuno Kerge ja Riho Leppoja.
Tartu 2019. aasta laulupeo põhiprogrammi kontserdid ja ettevõtmised on koondatud 20.–22. juunile 2019 ning on kantud nii Eestile kui Tartule olulise daatumi – laulupeo 150. sünnipäeva – tähistamisest. Infovoldik Tartu 2019. a laulupeo programmi ja repertuaariga anti koorijuhtidele kätte 16. märtsi repertuaariseminaril. Huvilistel on seda võimalik küsida ka elektrooniliselt.

Tartu laulupidu ja teisi olulise sünnipäevaga kaasnevaid üritusi korraldab Tartus linnavalitsuse allasutus Tiigi seltsimaja. Lisainfo: Maris Peebo, Tiigi Seltsimaja direktor, 506 8770, Maris.Peebo@raad.tartu.ee, http://tartulaulupidu.ee/

Tartu linn kutsub ja ootab teid juubelipeole!

Lugupidamisega
Riho Leppoja
Tiigi Seltsimaja koorimuusika peaspetsialist
5138681

Loo kasutajakonto ja registreeri peole alljärgneva lingi kaudu
http://tiigiseltsimaja.tartu.ee/tartu-laulupidu-2019