Uudised

Gustav Ernesaksa Fond tunnustas Aet Maatee tööd

Alates 2018. aastast korraldab Eesti Meestelaulu Selts iga aasta 12. detsembril koostöös Eesti Laulu – ja Tantsupeo Sihtasutuse ja Gustav Ernesaksa Fondiga laulutaadi sünniaastapäeva tähistamist piduliku kontserdiga, mille raames antakse Gustav Ernesaksa Fondi poolt üle Gustav Ernesaksa nimelised koorimuusika stipendiumid. Sel aastal jäi pidulik kontsert seoses viiruse levikuga pidamata, kuid õnnitlused stipendiaatidele jõudsid nendeni vaatamata tekkinud olukorrale. 

Koorimuusika kõrgema tunnustuse, Gustav Ernesaksa Fondi peastipendiumi pälvis laulu- ja tantsupidude pikaaegne korraldaja Aet Maatee, koorimuusika edendamise stipendiumi sai aga kooriühingu tegevjuht Kaie Tanner ning õppestipendiumi noor dirigent Ode Pürg.

Kooriühingu muusikanõukogu esimees, Heli Jürgenson ütles, et Aet Maatee südamega tehtud töö Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse juhina on toonud laulupidudele täiesti uue kvaliteedi. ”Ta on 17 aasta jooksul olnud tõeline Ernesaksa pärandi edasikandja – oli ju ka Ernesaks lisaks üldjuhitööle tihedalt laulupidude korraldusega seotud,” rõhutas Jürgenson.
Aet Maatee on kultuurikorraldajana töötanud juba 1984. aastast, algul Pärnu maavalitsuses ja linnavalitsuses ning seejärel kultuuriministeeriumi kunstide osakonnas. Ta on aastaid osalenud Regionaalse Kultuuripoliitika Nõukojas, kultuuriministeeriumi rahvakultuuri seaduse ettevalmistamise töögrupis ning olnud aastaid ka Eesti Kooriühingu juhatuse liige.

Gustav Ernesaksa Fondi koorimuusika arendamise stipendiumi saab kooriühing muusikanõukogu ettepanekul ühingu tegevjuht Kaie Tanner pikaaegse töö eest kooridega ja panuse eest Eesti koorimuusika arendamisse.

Gustav Ernesaksa Fondi õppestipendiumi pälvib noor dirigent Ode Pürg, kes õpib muusika- ja teatriakadeemias professor Toomas Kapteni kooridirigeerimise klassis bakalaureuse kolmandal õpiaastal.

Kolmandat korda korda antakse Eesti Meestelaulu Seltsi algatusel peapreemiaga kaasa ka Ekke Väli loodud skulptuur „Gustav“, mis on jäljend Tallinna lauluväljakul olevast Gustav Ernesaksa kujust.

Gustav Ernesaksa Fond on 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja muusikaakadeemia poolt asutatud fond, mille eesmärk on väärtustada koorimuusika-alast tegevust. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peapreemia, koorimuusika arendamise stipendiumi ning õppestipendiumi. Stipendiumite välja andmist rahastavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja Eesti Rahvuskultuuri Fond.

https://www.pealinn.ee/tarbija/gustav-ernesaksa-fond-tunnustas-aet-maatee-tood-n261146