Uudised

Eesti Meestelaulu Seltsi uued auliikmed

EMLS auliige UNDEL KOKK

Undel Kokk (sündinud 26. veebruaril 1947 Hanila vallas Läänemaal) on eesti koorijuht ja pedagoog.
Undel Kokk kasvas üles Kinksi külas, kus tema vanemad olid talupidajad. Ta lõpetas 1965. aastal Haapsalu 1. Keskkooli ja 1970. aastal Tallinna Pedagoogilise Instituudi muusikaõpetajana.
Tööd alustas ta Tallinna 47. Keskkooli muusikaõpetajana (1971–1973), pärast Tartusse kolimist jätkas Tartu Sanatoorse Keskkooli õppealajuhataja ja muusikaõpetajana.
1977–2015 oli Kokk Tartu Karlova Gümnaasiumi (endise Tartu 7. Keskkooli) direktor. Ta on juurutanud koolis koorimuusika süvaõppe.
Undel Kokk on tegelenud aktiivselt koorimuusika arendamisega 1973. aastast sai temast Tartu Poistekoori dirigent ning alates 1992. aastast on ta olnud Tartu Poistekoori peadirigent. Ta on MTÜ Tartu Poistekoori ja neidudekoor Kurekell juhatuse liige. Olnud üldlaulupidude ja maakondlike laulupidude dirigent.
2004. aastal pälvis Undel Kokk Heino Kaljuste stipendiumi silmapaistva töö eest Tartu poistekooriga, 2010 aastal pärjati koorimuusika aastapreemiate gaalal Tartu Poistekoor aasta koori tiitliga ning aastal 2011 sai Undel Kokk Tartu tähe teenetemärgi. 2013 aastal pälvis Undel Kokk Gustav Ernesaksa stipendium koorimuusika edendamise eest.
Eesti Meestelaulu Seltsi üldkoosolek valis Undel Kokk`a seltsi auliikmeks.

 

EMLS auliige ARVI KAROTAM

Arvi Karotam on sündinud Raasikul 1955. aastal, ta on abielus ja kahe täiskasvanud poja isa. Haridusteed alustas Raasiku 8-klassilises koolis, on õppinud ka Kehra lastemuusikakoolis.
Õppinud Tallinna 21. Keskkoolis ja seejärel Tartu Ülikoolis rahanduse ja krediidi eriala. Alates 2008 – 2016 aastani oli Arvi Karotam Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees, millesse panus on olnud märkimisväärselt suur.

Lisaks EMLS traditsiooniliste ettevõtmiste eestvedamisele tuleb esile tõsta EMLS tegevuste viimist väljapoole Eestit – koorijuhtide õppereisid Venemaale, Soome, Rootsi ja Lätti, 2012. aastal korraldatud Põhja- ja Baltimaade meestelaulu päevad Tartus, 2013 aastal rahvusvaheline poistekooride festival ning ESTO projekti koordineerimine ja EMLS ühendatud meeskoori viimine ESTO päevadele koostöös Kesk – Lääne Eesti Noorte Koondisega 2013, 2015 ja 2017. aastal.
Laulab Eesti Teaduste Akadeemia Meeskooris.

Eesti Meestelaulu Seltsi üldkoosolek valis Arvi Karotam`i  seltsi auliikmeks.