Uudised

Eesti Meestelaulu Seltsi avalik konkurss Tartu rahu kontserdi kunstilise juhi ja lähteidee leidmiseks

Konkursiga loodab EMLS juhatus leida uusi ja värskeid ideid: “Kui eelnevatel aastatel oleme peamiselt lähtunud tegijast, siis nüüd oleme otsustanud võtta veidi teise suuna. Esiteks soovime avada selle tähtpäeva tähistamise kõigile Eesti kultuuritegijatele. Teiseks soovime peamiselt leida seda visiooni, ideed kuidas oleks ilus ja hea viis tähistada seda ajaloolist sündmust. Olulisel kohal on just ideekavand, sest 1.voorus toimub tööde hindamine anonüümselt ehk komisjon ei tea tööde autoreid,“ lausus EMLS esimees Indrek Vijard.

Koostöös Eesti Kaitseväe ja Eesti Välisministeeriumiga tähistatakse iga aasta 2. veebruaril Tartu rahulepingu allkirjastamist piduliku kontserdiga. Rahulepingu allkirjastamisega tunnustas Venemaa Eesti Vabariigi iseseisvust ja lõppes Vabadussõda. Toonaste sündmuste meelespidamine ja edasirääkimine tulevasele põlvkonnale on väga oluline. Juubelivahelistel aastatel toimub kontsert Tallinna suuremates kontsertsaalides. 

Kunstilise juhi kandidaat võib konkursil osaleda individuaalselt või koos meeskonnaga. Osalemise aluseks on kirjalikus vormis esitatud ideekavand, mis sisaldab ülevaadet kontserdi ülesehitusest, esinejate kooslusest ja repertuaari valiku koostamise põhimõtetest, soovitatav on tuua repertuaari näiteid. Kavand peab lähtuma väärtustest nagu isamaalisus ja eesti keel ning arvestama ürituse pidulikkuse, väljapeetuse ja päevakajalisusega.

Konkursi tulemusena avalikustab EMLS kunstilise idee võitja(d) hiljemalt 20. juuliks 2020. aastal Eesti Meestelaulu Sletsi kodulehel www.emls.ee ja Eesti Kooriühingu kodulehel www.kooriyhing.ee.

Üritust korraldab: Eesti Meestelaulu Selts, Eesti Kaitsevägi, Eesti Välisministeerium