Uudised

EESTI MEESTELAULU SELTS ÕNNITLEB

“Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie sõpradele välismaal, kes oma tegevusega on hoidnud meie põhiseaduse sõna ja mõtet, et Eesti riik on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele, kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,” rõhutas riigipea.

Palju õnne ELO ÜLEOJA, JANNE FRIDOLIN, JÜRI-RUUT KANGUR JA ANNELI KENK!

President Alar Karis annab tänavu üle 148 teenetemärki, millest neli kuuluvad Eesti Meestelaulu Seltsiga seotud inimestele. Me oleme uhked ja rõõmsad, et meie tublisid tegijaid on märgatud ning peetud suure tunnustuse vääriliseks. 

Valgetähe V klassi teenetemärgi saab koorijuht ja üle 20-aastase kogemusega muusikaõpetaja Janne Fridolin, kes on andnud suure panuse Eesti koorimuusika ja muusikahariduse edendamisse ja EMLS pikaajaline koostööpartner, käsitöökirjanduse väljaandmisega tegeleva kirjastuse Saarakiri juhataja, kujundaja ja üks omanikke Anneli Kenk.

Valgetähe IV klassi teenetemärgi saavad koorijuht ja muusikaõpetaja Elo Üleoja, kes on mitmetel laulupidudel juhatanud lastekoore ja on Lääne-Virumaa koorimuusikaelu peamisi eestvedajaid ja  dirigent Jüri-Ruut Kangur, kes on ehitanud üles noorteorkestrite liikumise Eestis, edendanud noorteorkestrite rahvusvahelist koostööd ja dirigeerinud laulupidudel. 

ÕNNITLEME! ÕNNITLEME! ÕNNITLEME