NÄDALAVAHETUSEL KÕLAS POISTELAUL…

Eesti Meestelaulu Seltsi eestvedamisel toimusid 25. märtsil Salme Kultuurikeskuses ja 26. märtsil H. Elleri Muusikakoolis Põhja –  ja Lõuna – Eesti piirkondlikud poiste – solistide võistulaulmised, kus osales kokku 187 laulupoissi ja noormeest üle Eesti.

Võistu lauldi 7 vanusegrupis: kuni 5 aastased poisid, 6 – 7 aastased eelkooliealised poisid, 7 – 9 aastased kooliealised poisid, 10 – 11 aastased posisid, 12 aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni, kuni 16 aastased häälemurde läbiteinud noormehed ja 17 – 20 aastased noormehed.

Lauljaid hindas žürii koosseisus – 2019. aasta juubelilaulupeo muusikaline juht – PEETER PERENS, G. Otsa Muusikakooli klassikalise laulu osakonna juhataja – EHA PÄRG ja G. Otsa Muusikakooli rütmimuusika laulmise osakonna õpetaja – MARE VÄLJATAGA.

EMLS X üle – eestilise poiste – solistide võistulaulmise Põhja – Eesti piirkond

kuni 5- aastased poisid
I koht Kristofer Vinkel  – Lääne-Viru maakond/ Väike – Maarja lasteaed,  juhendaja Sirje Sõnum(finalist)
II koht Rasmus Männa  – Tallinna linn/ Tallinna Lasteaed Karikakar, juhendaja Varje Soon (finalist)
III koht – Aaron Mathiesen – Pärnu maakond/ Pärnu Lasteaed Päikesejänku, juhendsaja Heli Kvell      

6 – 7 aastased eelkooliealised poisid
I koht Lucas Christopher Varema – Tallinna linn /Rahvusvaheline Lasteaed, juhendaja Jaanika Kuusik (finalist)
II koht Rasmus Villem Lood – Lääne-Viru maakond/ Väike-Maarja lasteaed, juhendaja Sirje Sõnum (finalist)
III koht Gregor KirpuLääne –Viru maakond/Tapa lasteaed Pisipõnn, juhendaja Maie Kent

7 – 9 aastased kooliealised poisid
I koht Robin Kluge  – Tallinna linn/Eesti Raadio Laste Laulustuudio, juhendajad Kadri Hunt ja Anu Aimla (finalist)          
II koht Erik Kala – Tallinna linn/Rahvusooper Estonia poistekoor, juhendaja Jaanika Kuusik (finalist)           
III koht Ranek Vrido – Pärnu maakond/Jana Trink Erakool, juhendajaJana Trink

10 – 11 aastased poisid
I koht Georg Paomees – Saare maakond/Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Mari Ausmees (finalist)           
II koht Hans-Martti Mägar – Pärnu maakond /Toomas Volli laulustuudio, juhendaja Toomas Voll (finalist)
III koht – Oskar Kiilberg  – Harju maakond /Tallinn /Tallinna Muusikakeskkool, juhendaja Külli Kiivet        
III koht -Silver Robin Marimäe – Tallinna linn / Rahvusooper Estonia poistekoor, juhendaja Jaanika Kuusik

12 aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni
I koht Karl – Mathias Saarse – Järva maakond/Türi Põhikool, juhendaja Tiiu Schüts (finalist)
I koht Rasmus Tilk – Pärnu maakond/Jana Trink Erakool, juhendaja Jana Trink (finalist)
II koht Oliver Leppik – Saare maakond/Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, juhendaja Helle Rand (finalist)
II koht Aleksander Aruoj – Rapla maakond/Rapla laulustuudio, juhendaja Thea Paluoja  (finalist)

kuni 16 aastased häälemurde läbiteinud noormehed
I koht Sten-Erik Liiv –
Saare maakond /Kuressaare Gümnaasiumi huvikool INSPIRA, juhendaja Laine Lehto (finalist)
II koht Hans Heiki Metsamaa – Saare maakond/Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, juhendaja Pilvi Karu (finalist)
III koht Rasmus Kalep – Harju maakond/Tabasalu Ühisgümnaasium, juhendaja Elen Ilves 

17 – 20 aastased noormehed
I koht Tauno Tamm – Pärnu maakond/Toomas Volli laulustuudio, juhendaja Toomas Voll (finalist)
II koht Carlos Liiv –  Saare maakond/Kuressaare, Saaremaa Ühisgümnaasium (finalist)          
III koht Johann Saamann – Pärnu maakond/Kadri Keskküla Laulustuudio, juhendaja Kadri Keskküla  
III koht Keijo – Johann Norden – Harju maakond/ Kehra Kunstidekooli Heli Laulustuudio, juhendaja Heli Karu

EMLS X üle – eestilise poiste – solistide võistulaulmise Lõuna – Eesti piirkond

kuni 5- aastased poisid
I koht Kert Saksjaak –
Võru maakond/Võru Lasteaed Sõleke, juhendaja Helga Ilves         (finalist)         
II koht Allar Arula  – Viljandi maakond/Suure-Jaani Muusikastuudio, juhendaja Kärt Kaljaspolik (finalist)                     
III koht Frederik Langeler – Viljandi maakond/Viljandi Muusikakool, juhendaja Maarika Reimand

6 – 7 aastased eelkooliealised poisid
I koht Kimi Reiko Pilipenko –
Järva maakond/Väätsa Lasteaed, juhendaja Heli Vutt (finalist)                
II koht – Braian Tsirk – Võru maakond/Väimela lasteaed, juhendaja Vilve Viilo (finalist)             
III koht Kerto Vinkler – Ida-Viru maakond/Illuka lasteaed , lauluring “Tammetõrud”, juhendaja Küllike Šapovalov                  

7 – 9 aastased kooliealised poisid
I koht Oliver Keel –
Võru maakond/ Võru Muusikakool, juhendaja Maire Nirk (finalist)          
II koht Oliver Tõkke – Viljandi maakond/Viljandi Muusikakool, juhendaja Maarika Reimand (finalist)
III koht Mairo Libba – Tartu linn/ Tartu Musaklubi, juhendaja Pille Siht       

10 – 11 aastased poisid
I koht Karl Silmere –
Valga maakond/ Otepää Gümnaasium, juhendaja Eve Eljand (finalist)    
II koht Hubert Uku Prank – Tartu linn / Tartu Karlova koorikool, juhendaja       Tiia Puhvel (finalist)  
III koht Riivo Pippar – Valga maakond/Tõrva Muusikakool, juhendsaja Novella Hanson

12 aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni
I koht Vaiko Aasaküla –
Viljandi maakond / Võhma Muusikakool, juhendaja Maarika Reimand (finalist) 
I koht Kristo Saarna – Tartu linn /MTÜ Külliki Lauluaed, juhendaja Külliki Levin (finalist)
II koht Tristan Georg Talur – Tartu linn /Tartu Karlova Kooli koorikool, juhendaja Tiia Puhvel (finalist)
III koht Andry Must – Põlva maakond/Räpina Muusikakool, juhendajad Margot Suur ja  Riivo Jõgi
III koht Hans Markus Danilas – Valga maakond/Otepää Gümnaasium, juhendaja Novella Hanson
III koht Jaan Karl Kepp – Tartu linn/MTÜ Külliki Lauluaed, juhendaja Külliki Levin   

kuni 16 aastased häälemurde läbiteinud noormehed
I koht Karl-Markus Kaiv –
Tartu linn/Tartu Karlova kooli koorikool, juhendaja Tiia Puhvel (finalist) 
II koht Siim Siidra – Võru maakond/ Võru Muusikakool, juhendaja Maire Nirk (finalist)          
III koht Kristjan Häggblom – Viljandi maakond/ Tarvastu Gümnaasium, juhendaja  Merle Mets          
III koht Egnar Hernits – Valgamaa/ Tõrva Muusikakool, juhendaja Novella Hanson

17 – 20 aastased noormehed
I koht Stefan Airapetjan – Viljandi maakond/Viljandi Muusikakooli laulustuudio “Viva la Musica”, juhendaja Hedi-Kai Pai  (finalist)
II koht Kristjan Luik – Viljandi maakond/Viljandi Muusikakooli laulustuudio “Viva la Musica”, juhendaja Hedi-Kai Pai (finalist)       
II koht Andreas Pall – Võru maakond/Võru Gümnaasium, juhendaja Silja Otsar  (finalist)
III koht Jan-Mattias Kottise – Põlva maakond/Põlva Muusikakool, juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi
III koht Meelis Kesperi – Tartu maakond/Ülenurme MK laulustuudio, juhendaja Ursel Oja

Kohtumiseni 7. mail kell 16:00 Eesti Rahvusraamatukogus EMLS X üle – eestilisel poiste – solistide võistulaulmise FINAALIS

 

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.