POISTEKOORIDE VÕISTULAULMISELE REGISTREERUS 34 KOORI ÜLE EESTI

 

11. aprillil 2020.a. toimub Heino Elleri Tartu Muusikakoolis üheksas Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekooride võistulaulmine, kuhu registreerus kokku 34 poistekoori. Konkurss toimub kuues kategoorias alates D kategooria (kuni 2.klassi POK) poistekooridest kuni kontsertpoistekoorideni. 
Koore hindab viieliikmeline žürii koosseisus Soma Zab0 (Ungari), Tomas Ambrozaitis (Leedu), Inessa Bodyako (Valgevene), Maarja Soone ja Riho Esko Maimets.
Iga kategooria kolme parimat autasustatakse rahalise preemiaga, mida toetab Eesti Kultuurkapital. Lisaks auhinnalistele kohtadele annab žürii välja ka eripreemiad.

Meelelahutuslikku osa pakuvad kooridele Eesti Rahva Muusem, kus peale konkurssi on võimalust saada osa uuest muinasjutunäitusest “Elas kord…” ehk mööda muinasjuturadu ja AHHAA keskus teaduskeskuse külastusega.

Täpsem teave ajakava ja osalejate kohta EMLS koduleheküljelt /poistekooride võistulaulmine.

Täname toetajaid ja koostööpanrereid:

:Pildiotsingu kultuuriministeerium png tulemus      

                     Seotud kujutis     

Rubriigid: Uudised | POISTEKOORIDE VÕISTULAULMISELE REGISTREERUS 34 KOORI ÜLE EESTI kommenteerimine on välja lülitatud

Gustav Ernesaks 111

Rubriigid: Uudised | Gustav Ernesaks 111 kommenteerimine on välja lülitatud

PALJU ÕNNE, AASTA ISA 2019

Eile, pühapäeval 10. novembril 2019.a. kuulutati Aasta isaks 2019 Eesti Meestelaulu Seltsi auliige ARVI KAROTAM. Eesti Meestelaulu Selts õnnitleb!

Tänavuseks aasta isaks kuulutati pühapäeval Tallinnas Estonia kontserdisaalis toimunud pidulikul tseremoonial kahe lapse isa Arvi Karotam.

Arvi Karotam on olnud Ülle Karotammega abielus üle 42 aasta ning nad on üles kasvatanud kaksikutest pojad Marko ja Tarmo. Lisaks mitmetele teistele peretraditsioonidele laulavad nii isa kui ka pojad juba üle kümne aasta koos Eesti Teaduste Akadeemia meeskooris.

Tänavune aasta isa on olnud aktiivselt tegev Eesti meestelaulu ülalhoidmisel, olnud Eesti Meestelaulu seltsi juht 2008. kuni 2016. aastani ning kuni selle aasta märtsini oli ta ka Anija vallavanem. Teda on tunnustatud ka Aadu Luukase missioonipreemiaga ning Gustav Ernesaksa arendusstipendiumiga.

Rubriigid: Uudised | PALJU ÕNNE, AASTA ISA 2019 kommenteerimine on välja lülitatud

PALJU ÕNNE, HEINO ROSS 90

Täna täitub Heino Ross´il, ühel TPI /TTÜ legendaarseimal mehel ning Eesti Meestelaulu Seltsi loojal 90 aasta. 

Heino Ross sündis 1929. a Virumaal Rakvere vallas Karitsa külas. Koolitee  sai alguse Kadrina algkoolist siis keskkool, mille lõpetas kuldmedaliga ning Tallinna Polütehniline Instituut ja aspirantuur Leningradis. Aspirantuuri lõpetamise järel suunati Heino Ross 1957 tööle TPIsse elektrijaamade, -võrkude ja –süsteemide kateedri assistendiks.

Õppejõuna oli Heino Ross erakordselt populaarne ja lugupeetud nii kolleegide kui ka üliõpilaste seas. Tema erialaks kujunes põhiliselt magnetoonika, mille erinevaid kursusi ta luges kõigi aastate jooksul. Kõige ilusamateks aastateks peab Heino Ross aga aega, kui koos kolleegidega sai rajatud automaatika kateeder, kus pandi alus tänaseni püsivale traditsioonile korraldada iga-aastaseid automaatikapäevi. 

Lausa omaette peatüki Heino Rossi elus moodustab tema tegevus Eesti Meestelaulu Seltsi loojana, ta oli üks selle asutajatest ja esimene esimees 1988-1996. Tema juhtimisel saavutas selts Eesti ühiskonnas väärika koha. Tema ajal algatas selts mitu tänaseni kestvat traditsiooni: Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamise piduliku lipuheiskamisega Pika Hermani torni ja emadepäeva tähistamise piduliku kontserdiga Estonia kontserdisaalis.
Suur on Heino Rossi panus ka laulupidude traditsiooni, olles laulupeo tuleteekonna mõtte algatajaks, pidades oluliseks just fakti, et läbi tuleteekonna jõudis pidu ka nendeni, kes suurele peole ise tulla ei saanud. Nii jäi jälg laulupeo traditsioonist igasse Eestimaa paika. 
Heino arvates on laulupidu eestlasele iseolemise plahvatus, mille üle ei ole vaja arutada, kas seda on vaja või mitte. Laulupidu on iseenesest mõistetav. 

Heino Ross on Eesti Meestelaulu Seltsi ja TTÜ Akadeemilise Meeskoori auliige ning Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori aupresident.

Heino Rossile on antud ENSV teenelise haridustöötaja aunimetus ja Eesti Vabariigi Valgetähe III klassi orden.

Eesti Meestelaulu Selts tänab, tunnustab ja õnnitleb!

Rubriigid: Uudised | PALJU ÕNNE, HEINO ROSS 90 kommenteerimine on välja lülitatud

25. LÕUNA-EESTI MEESTELAULUPÄEV

 

9. novembril kell 17 Tartu Ülikooli aulas
XXV LÕUNA-EESTI MEESTELAULU PÄEV

Armastatud dirigendi ja helilooja Alo Ritsingu poolt 1995. aastal algatatud Lõuna-Eesti meestelaulu päev tähistab veerandsajandi juubelit 9. novembril.

Kell 17 Tartu Ülikooli aulas algav kontsert on heade sõprade – meeskooride ja meesansamblite – ning kauni koorimuusika kohtumine!
Kontserdil esineb tervelt 11 meeskoori, kellest enamik on aidanud meestelaulutraditsiooni ülikoolilinnas edendada ja elus hoida pea kõigil Lõuna-Eesti meestelaulu päeva kontsertidel üles astudes. Tervenisti seitse koori esines ka päris esimesel laulupäeval 25 aastat tagasi.
Jätka lugemist

Rubriigid: Uudised | 25. LÕUNA-EESTI MEESTELAULUPÄEV kommenteerimine on välja lülitatud